Na co v lednu vyrazit do Arény?

02. 01. 2023

Přehoupli jsme se do nového roku s trojkou na konci!

Ať už tomuto každoročnímu přerodu přikládáte metaforický význam, který by měl nastartovat zásadní změny ve vašich životech, nebo je pro vás jedinou změnou, že se musíte chvíli hlídat, než začnete číslovku 2023 používat automaticky, zásadní pro nás je, že i tento rok můžeme strávit ve vaší společnosti! To sice žádná změna není, ale u některých věci je jen dobře, když zůstávají při starém.

Ode dneška se také znovu otevírá naše pokladna, takže ve všední dny od 15.00 do 18.30 můžete její návštěvou potěšit nejen naše pokladní, ale především sami sebe nebo svoje blízké pořízením vstupenek nejen na lednová, ale ode dneška už i na únorová představení.

Klíčová otázka zní: Co byste si v žádném případě neměli nechat v lednu ujít?!

  • Už jen necelé dva týdny zbývají do premiéry Úplného zatmění! Krom samotné slavnostní premiéry se můžete těšit na dopolední veřejnou generálku (vstupenky začínáme prodávat v pondělí 9. ledna) a na tři reprízy, na které zbývá už jen posledních pár lístků, tak neváhejte příliš dlouho!
  • Krom přivítání nového titulu na náš repertoár se s jedním starším budeme muset také rozloučit… koloběh (divadelního) života je holt neúprosný! Přijďte si naposled užít groteskní klauniádu Marka Cisovského, Vojty Lipiny, Dany Fialkové a Stanislava Šárského a zároveň přitom oslavit, že ty naše poslední dny snad ještě nenastaly… poslední příležitost vidět Konec hry nastane ve čtvrtek 26. ledna.

Další novinky se můžete dočíst v naší měsíční brožurce na leden.

Hra Režisér je poctou divadlu a poklonou jeho legendárnímu tvůrci

25. 5. 2023

Poslední premiérou sezóny v KS Aréna je nová hra dramaturga Tomáše Vůjtka REŽISÉR, která je poctou divadlu, jaké se zde dělá, a odhaluje tvrdé usilování skrývající se za každou inscenací. Navíc je poklonou Josefu Janíkovi, dlouholetému ostravskému režisérovi, jakémusi guru zdejších divadelníků, od jehož smrti letos uplynulo deset let. Premiéra se uskutečnila v režii Ivana Krejčího dne 20.května. Hraje se na černé scéně, po obvodu na pozadí jsou načrtnuty bílé oblouky ...

Komorní scéně Aréna se v Režisérovi podařilo zhmotnit divadelního génia loci

22. 5. 2023

Autorsko-režijní tandem Tomáš Vůjtek a Ivan Krejčí je podepsán pod další skvostnou inscenací, která má v sobě neskutečnou hloubku lidského bytí a zároveň křehkost umělecké duše. Inscenace byla uvedena v premiéře v sobotu 20. května. Společně s Martou Roszkopfovou vytvořili střípek ze života režiséra, do kterého dokázali vměstnat celistvou škálu jednoho uměleckého cítění. Jméno pana režiséra Josefa Janíka vyslovují ostravští divadelníci až s posvátnou úctou. Jeho inscenace jsou legendární, ...