Rozhovor s Petrou Kocmanovou

15. 11. 2020

Petra Kocmanová je sice oficiálně pořád na mateřské dovolené, ale jen těžko by se o ní dalo říct, že odpočívá. Za poslední dvě role, které v Aréně nazkoušela, byla nominována jak na Cenu Jantar (za Bettinu v Zimním slunovratu), tak na Cenu Thálie (za Emily v Kočce v oreganu), a teď začíná zkoušet Lady Macbeth v nejmenované skotské hře!

Recenze na Kočku v oreganu (i-divadlo.cz)

11. 3. 2020

„Do roku 2020 vstoupila KS Aréna inscenací hry KOČKA V OREGANU anglického autora Torbena Bettse, jehož kritici považují za následníka Ayckbourna nebo dokonce Stopparda či Albeeho. Drama, v němž vystupují dvě nesourodé partnerské dvojice, začíná jako komedie mravů, přerůstá do tragikomedie a končí mrazivě, sám autor ji s nadsázkou charakterizoval jako zábavnou tragédii.

Rozhovor s Petrem Svojtkou

13. 1. 2020

V Komorní scéně Aréna režírujete inscenaci Kočka v oreganu. Mají čekat návštěvníci divadla komedii? Myslím si, že přesnější pojmenování bude tragikomedie. Ta hra je vtipná, zábavná, ale není jenom vtipná a jenom zábavná. Má taky určité temnější stránky. Je o něčem, ne jen o té zábavě. Takže doufám, že to bude vtipné, ale taky doufám, že to bude nejen vtipné.

Recenze na Kočku v oreganu (Ostravan.cz)

12. 1. 2020

„Komorní scéna Aréna uvedla v sobotu premiéru nové inscenace hry současného britského dramatika a scénáristy Torbena Bettse Kočka v oreganu. Na jevišti ožívá příběh o neschopnosti vystoupit z pevných hranic vlastního mikrosvěta vstříc vytouženému šťastnému soužití s partnerem, se sousedy, a vůbec se světem, který každého z nás obklopuje.