ARÉNA slaví 30!

29. 01. 2024

Jakkoli neuvěřitelně to může znít, Komorní scéna Aréna vstoupila do své už třicáté divadelní sezony! Slavný francouzský novinář a spisovatel Jean Dutourd řekl, že „věk okolo třicítky je pro muže kritický“. Dle jeho názoru se, „tehdy dělají největší hlouposti, nebo spíš je to věk, kdy hlouposti, které provedeme, začínají být nenapravitelné“. To se našeho divadla samozřejmě netýká, protože máme to štěstí, že Aréna při svém zrodu před třiceti lety zvolila, že bude ženského rodu. Tehdy jsme navázali na činnost Divadla hudby, které uvádělo hudební pořady sestavené z tehdy málo dostupných gramofonových nahrávek. Na konci šedesátých let a naplno pak v devadesátých letech se ale v prostorách Divadla hudby prosadila i činohra. Komorní scéna Aréna se rozhodla navázat na tuto tradici a od letošního února otevírá staronovou scénu Komůrka, ale s novým konceptem. Bude to prostor pro neprofesionální divadelní soubory, přednášky, výstavy, hudbu a tvůrčí dílny.

Od neděle 4. do soboty 10. února nás čeká týden plný oslav. A na co se můžete těšit?

4. 2. 14:00 -15:30 Zahrajeme si divadlo (workshop)
Děti si s drobnou pomocí zahrají.

5. 2. 18:30 Večer s poezií (poezie)
Večer autorské poezie – Tereza Frederic Calo, Filipa Klegy, Martina Dytka, Petra Pěnkavy, Hugo Ribeiro a dalších.

6. 2. 18:30 Lefi Nese/Ď (stand up)
Stand up večer pod taktovkou herce Jana Lefnera.

7. 2. 18:00 Swingová tančírna (tančírna)
Přijďte se naladit na swingové rytmy.

8. 2. 18:30 Recitálek Jiřího Neduhy č. 66 (recitálek)
Hudba, divadlo a literatura.

9. 2. 18:30 Pivní pohádky (divadlo)
Veselá zpěvohra o pivu v podání ostravského souboru Zběsilá Pípa.

10. 2. 18:30 LefiNeser (koncert)
Folk-alkopunková kapela, která je tvořená zejména herci z naší Arény.

Komůrka se nachází v 1. patře ve vchodě nalevo od Vinotéky U Mostu.

Přejeme sobě i Vám do dalších let spoustu krásných divadelních zážitků a doufáme, že si spolu oslavy 30. narozenin jak se patří užijeme.

 

Gagarinova ulice v Komorní scéně Aréna: Dobře zúročená herecká příležitost pro Vlastimila Burdu

20. 6. 2024

Komorní scéna Aréna uzavírá sezonu 2023/24 novou inscenací hry Gagarinova ulice od skotského dramatika Gregoryho Burkeho v překladu Františka Fröhlicha. Premiéru divadlo zažilo v sobotu. V režii Ivana Krejčího exceluje v roli Eddieho Vlastimil Burda.

Dnes 31. 5. měníme titul představení

31. 5. 2024

Z organizačních důvodu musíme zrušit představení Na dotek 31. května na místo toho dnes zahrajeme Kočku v oreganu. Všem divákům se velice omlouváme. VSTUPENKY ZŮSTAVAJÍ V PLATNOSTI! Vstupenky je možné vrátit či vyměnit, avšak nejpozději do 30. června 2024. Kvůli vrácení nemusíte k nám na pokladnu chodit osobně, stačí napsat email na adresu pokladna@divadloarena.cz a přiložit fotku/sken vašich vstupenek a připsat číslo účtu, kam chcete peníze vrátit / vybrat si jiný termí...