ARÉNA slaví 30!

29. 01. 2024

Jakkoli neuvěřitelně to může znít, Komorní scéna Aréna vstoupila do své už třicáté divadelní sezony! Slavný francouzský novinář a spisovatel Jean Dutourd řekl, že „věk okolo třicítky je pro muže kritický“. Dle jeho názoru se, „tehdy dělají největší hlouposti, nebo spíš je to věk, kdy hlouposti, které provedeme, začínají být nenapravitelné“. To se našeho divadla samozřejmě netýká, protože máme to štěstí, že Aréna při svém zrodu před třiceti lety zvolila, že bude ženského rodu. Tehdy jsme navázali na činnost Divadla hudby, které uvádělo hudební pořady sestavené z tehdy málo dostupných gramofonových nahrávek. Na konci šedesátých let a naplno pak v devadesátých letech se ale v prostorách Divadla hudby prosadila i činohra. Komorní scéna Aréna se rozhodla navázat na tuto tradici a od letošního února otevírá staronovou scénu Komůrka, ale s novým konceptem. Bude to prostor pro neprofesionální divadelní soubory, přednášky, výstavy, hudbu a tvůrčí dílny.

Od neděle 4. do soboty 10. února nás čeká týden plný oslav. A na co se můžete těšit?

4. 2. 14:00 -15:30 Zahrajeme si divadlo (workshop)
Děti si s drobnou pomocí zahrají.

5. 2. 18:30 Večer s poezií (poezie)
Večer autorské poezie – Tereza Frederic Calo, Filipa Klegy, Martina Dytka, Petra Pěnkavy, Hugo Ribeiro a dalších.

6. 2. 18:30 Lefi Nese/Ď (stand up)
Stand up večer pod taktovkou herce Jana Lefnera.

7. 2. 18:00 Swingová tančírna (tančírna)
Přijďte se naladit na swingové rytmy.

8. 2. 18:30 Recitálek Jiřího Neduhy č. 66 (recitálek)
Hudba, divadlo a literatura.

9. 2. 18:30 Pivní pohádky (divadlo)
Veselá zpěvohra o pivu v podání ostravského souboru Zběsilá Pípa.

10. 2. 18:30 LefiNeser (koncert)
Folk-alkopunková kapela, která je tvořená zejména herci z naší Arény.

Komůrka se nachází v 1. patře ve vchodě nalevo od Vinotéky U Mostu.

Přejeme sobě i Vám do dalších let spoustu krásných divadelních zážitků a doufáme, že si spolu oslavy 30. narozenin jak se patří užijeme.

 

Divadlo je hlavně práce, ale taky radost, když se to povede

28. 2. 2024

Marek Cisovský zná v Komorce bez nadsázky každou píď, k souboru patří od jeho počátku. V čerstvě uvedené inscenaci Děti slunce ztvárňuje roli profesora Protasova. V rozhovoru se zamýšlí nad svou novou postavou, mluví o kapele a vzpomíná na začátky divadla.   Myslíš si, že může dílo autora, jako je Maxim Gorkij, oslovit dnešní lidi? To je otázka spíš pro dramaturga, ale já si myslím, že může. Uvádíme upravenou verzi původní hry osekanou o nános jakési propagandy minulého rež...

Březen bude nabitý!

13. 2. 2024

Zahájili jsem prodej vstupenek na představení konaná v březnu. Kromě stálic v našem repertoáru si můžete své místo pojistit na první reprízy novinky Historka o sv. Magdě Johanny Kaptein.  V rámci akce Noc divadel vás kromě oblíbené hry Režisér od Tomáše Vůjtka čeká bohatý program. V neposlední řadě máte poslední možnost shlédnout milostný příběh dvou básníků Úplné zatmění. V prodeji jsou i vstupenky na duben!