Předplatné ABEND 2023

Milí diváci,

jsme rádi, že Vám i v letošním roce můžeme nabídnout společné předplatné ostravských divadel ABEND. Když jsme se loni na tomto místě těšili z ustupující epidemie, netušili jsme, že za pár měsíců vypukne válka.

A tak, jak spolu drží většina světa proti Putinovi, stojí bok po boku ostravská divadla. Dělají to, co je jim vlastní: skrze emoce nám umožňují zůstat naživu. A to je dar. Přijďte se nechat obdarovat!

Tomáš Suchánek, autor projektu, ředitel festivalu Dream factory

Tomáš Vůjtek
ŠVEJKŮV NÁVRAT
režie Ivan Krejčí

Osudy dobrého vojáka Švejka za světové války, od jejichž prvního vydání letos uplyne 100 let, zná z povinné četby nebo z filmů prakticky každý. Nicméně osudy Jaroslava Haška a jeho ženy, kterou si přivezl z Ruska, zas až tak známé nejsou. V nejnovější hře našeho dramaturga Tomáše Vůjtka, kterou nazval Švejkův návrat, se s ironií autorovi vlastní reflektují okolnosti vzniku naší nejslavnější a nejpřekládanější knihy. V této tragikomedii dojde i na Haškův rozporuplný vztah k jeho dvěma manželkám, jeho poblouznění bolševickou revolucí, kterou v tehdejším Rusku pomáhal prosazovat a před kterou nakonec utekl zpátky do Prahy, i na vztah k vlastnímu synovi, se kterým ani žádný vztah nestihl navázat.

31. 1. 2023 Komorní scéna Aréna

 

William Shakespeare
SEN ČAROVNÉ NOCI
režie Michal Hába

Sranda v rytmu disca. Kdo s koho? Magická noc v lese, jde o lásku, jde o moc. Když ti to dám, co ty mi za to dáš? Shakespearova hra je rej v nicotě jednoho snu. Dvě milenecké dvojice se v moci noci připletou ke sporu magických bytostí, které řeší… kdo s koho, úplně jak tam venku v bdělém světě. Připletou se do toho i chudáci, co normálně makaj rukama, snažící se nacvičit divadlo. K popukání. I mocní, co mají všechno, potřebují sny, potřebují zábavu. Tak díky, Wille, let it shake!

28. 2. 2023 v 18.30 hodin v Divadle Petra Bezruče

 

Tom Stoppard
BOUŘLIVÁ PLAVBA
režie Vojtěch Štěpánek

Na palubu zaoceánského parníku právě nasedli úspěšní autoři operet Turai a Gal spolu se skladatelem Adamem, který jako by ze skeče Ministerstvo švihlé mluvy vypadl. Společně s herci Natašou a Reném mají jen pár dnů na to, aby dopsali a nazkoušeli nejnovější hru. Co na tom, že zatím nemají začátek ani konec. A nejspíš ani prostředek. Přípravy na premiéru však více než bouřlivé moře narušují bouřlivé vztahy. A taky stevard Dvorníček, trochu blázen a trochu génius. Ve volné adaptaci komedie Hra na zámku maďarského dramatika Ference Molnára si Stoppard pohrává s prolínáním fikce a reality a brilantními dialogy si utahuje z operetních klišé i ze samotného psaní divadelních textů.

21. 3. 2023 v 18.30 hodin v Divadle Antonína Dvořáka

 

Jaroslav Bařinka
SMRT NA HRUŠCE
režie Tomáš Kočko

Pohádka na lidové motivy vypráví příběh chalupnice Kači, která získala kouzlo, jímž zabrání tomu, aby jí nezvaní hosté kradli ze stromu hrušky sladké jako med. Když na hrušeň vyleze zloděj, zůstane na stromě jako přilepený, dokud mu Kača nedovolí slézt. A co se teprve začne dít, když si na hrušky vyleze Smrt a přilepí se…! Veselo i tajemno, poťouchlo i vážno, písničky v lidovém tónu a živá muzika na jevišti, taková je hudební pohádka z Valašska. Tož!

11. 4. 2023 v 18.30 hodin v Divadle loutek Ostrava

 

Miloš Forman, Jaroslav Papoušek, Ivan Passer, Tomáš Svoboda
HOŘÍ, MÁ PANENKO
režie Tomáš Svoboda

Zveme vás na reprezentační PLES POŽÁRNÍKŮ, který se uskuteční v sále Divadla Jiřího Myrona. Bude HUDBA – k tanci i poslechu zahraje naše živá kapela. TANEC – pánové, nedržte se jen svých půllitrů! Vyzvěte slečny i dámy k tanci, každá si ráda zatrsá! TOMBOLA – vyhrát můžete domácí tlačenku, lahev koňaku či sádrového trpaslíka a další atraktivní ceny. Čeká nás také volba KRÁLOVNY KRÁSY. No tak, slečny, nestyďte se a přihlaste se do soutěže, odborná porota složená z členů požárního sboru vybere tu nejkrásnější, která má obličej jako obrázek, nohy jako z alabastru a dmoucí se poprsí. Královna krásy bude mít tu čest vyznamenat zasloužilého člena hasičského spolku. Moment, kde je ta lahev koňaku? Vždyť tady byla tlačenka!

9. 5. 2023 v 18.30 hodin v Divadle Jiřího Myrona

 

Roman Gombarček
PŮVABNÉ HOVADO
režie Roman Gombarček

Ve věku 52 let postihla Georga Friedricha Händela mozková mrtvice. Už nikdy neměl znovu tvořit. Brutální tempo práce, ale hlavně úplná ztráta zájmu publika o jeho dominantní tvorbu – italskou operu – způsobily jeho zdravotní krach. Obecenstvo najednou odmítlo formu, které skvělý skladatel kraloval. Společnost se neptá, když žádá nové podmínky, a často jedná spontánně. Místo pevného názoru dnes diktuje požadavky přes pocity a nálady. Za jakou cenu dokážeme uspět? A jak ukojit požadavky okolí?

30. 5. 2023 v 18.30 hodin ve Studiu G

 

Tomáš Dianiška
ŠPINARKA
režie Tomáš Dianiška

Věru nevzali na konzervu, protože je příliš malinká. Nehodí se ani do sboru, na to má moc výrazný hlas. Věra žije v blbé době. Nezáleží na tom, jak zpíváte, ale jak jste politicky uvědomělá. Naštěstí talent se prosadí vždycky. Vydejme se sledovat kariéru jedné z našich nejvýraznějších umělkyň. Naše „doku-fikční drama“ je oslavou drzého big beatu, a především Věry, která svou tvorbou vzdorovala všem myslitelným stereotypům. Vypráví intimní portrét i epický příběh o nezávislosti, intrikách, odvaze a nezapomenutelné přítomnosti opravdové lásky.

Inscenace získala Cenu divadelní kritiky 2021 v kategorii Poprvé uvedená česká hra roku.

20. 6. 2023 v 18.30 hodin v Divadle Petra Bezruče

 

Předplatné ABEND zakoupíte od 11. listopadu 2022 v pokladně Národního divadla moravskoslezského (v pasáži Divadla Jiřího Myrona).

Kapacita je omezena pro 80 diváků!
Cena 1.700 Kč / 1.400 Kč (senioři, studenti)
Hrací den ve všech divadlech: úterý v 18.30 hodin

PRODEJ PŘEDPLATNÉHO NDM

Pokladna v pasáži Divadla Jiřího Myrona
na ul. Čs. legií 148/14

701 04 Ostrava – Moravská Ostrava

pondělí 8.00 – 13.00, 13.30 – 17.00
úterý 8.00 – 13.00, 13.30 – 15.30
středa 8.00 – 13.00, 13.30 – 17.00
čtvrtek 8.00 – 13.00, 13.30 – 15.30
pátek 8.00 – 13.00, 13.30 – 15.30
Pokladna

+420 602 702 120
pokladna@divadloarena.cz

Po – Pá   15.00–18.30
a hodinu před představením.

Pokladní telefonní linka je v provozu ve všední dny od 10.00 do 18.30 a vždy hodinu před představením.

Vstupné

základní – 320 Kč / Komůrka 260 Kč
zlevněné – 240 Kč / Komůrka 180 Kč
premiéra – 420 Kč / Komůrka – 290 Kč
veřejná generálka – 100 Kč

Zlevněné vstupenky si u nás mohou pořídit studenti, senioři, držitelé průkazu ITIC, ZTP a ZTP/P a členové IZS. Na premiérové vstupenky slevu nelze využít.

PROSÍME CHOĎTE VČAS.
Po zahájení představení není možný přístup do hlediště.