Milan David - Ofélie ve vaně a jiné příběhy

výstava fotografií

18.02.2010 -15.05.2010
Od 18. února do 15. května 2010 proběhla ve foyeru KSA výstava fotografií Milana Davida - Ofélie ve vaně a jiné příběhy.

Milan David (1959) je absolvent scénografie na Divadelní fakultě AMU, fotograf, scénograf a pedagog DAMU. Pracoval v celé řadě českých i zahraničních divadel (Slovensko, Polsko, Rusko, Španělsko, Argentina, USA). Od r. 1986 vytvořil více než 150 jevištních výprav, zčásti i s kostýmy.
Samostatně vystavoval fotografie v galeriích v Praze (Ateliér Josefa Sudka, Karolinum, Galerie Vyšehrad), Brně (Umělekoprůmyslové muzeum) a Bruselu (České Centrum). V zastoupení Galerie Leica vystavoval na mezinárodní přehlídce PARIS PHOTO 2003. Održel grant
Ministrerstva kultury na fotografický cyklus Braunův betlém v Kuksu a grant Hlavního města Prahy na cyklus Pražské ateliéry. Dlouhodobě pracuje na fotografických cyklech Přechodný pobyt, Nature Morte, Bestiář a Postindustriální zóna. Patří ke střední generaci českých fotografů a jeho dílo si mezi nimi získalo nepřehlédnutelné místo. Ve své fotografické tvorbě ojedinělým způsobem zhodnocuje profesi scénografa - jeho fotografie jsou jakoby malá jeviště, kompozičně dokonalé a s fantazií zachycené scény z dramatu lidského života. Dokonalou prací se světlem vdechuje zachycovaným objektům život, což je jedna z nejcennějších deviz jeho fotografické metody.