Pašijová hra aneb O nejslavnějším zmrtvýchvstání

Tomáš Vůjtek

Světový den divadla 2021
27.3. 2021
27.3. 2021
Tomáš Vůjtek
Ivan Krejčí
Milan David, Martin Šimek
Jan Gajdica & Lefineser
Viktorie Georgievová
Pašijová hra aneb O nejslavnějším zmrtvýchvstání - Videoukázka

Vinšujeme štěstí, zdraví,
všem kdo dnes Hod boží slaví!
I my k té slávě přispět chceme,
proto vám špíl sehrajeme…

Mimořádně vysíláme z Arény v sobotu, protože právě na tuto sobotu připadl Světový den divadla! S námi tak budete mít možnost oslavit tento divadelní svátek jak v duchu nadcházejících Velikonoc, tak především ve znamení osobitého humoru.
 
Hra navazuje na tradici středověkých pašijových her, které věřícím zpřítomňovaly umučení (latinsky passio) a následné zmrtvýchvstání Ježíše Krista. Původně byly hrány přímo v kostelech, postupem času byly obohacovány o lidové prvky a přenášeny mimo chrámy. Dochované staročeské hry jsou plné laskavého humoru, který přešel i do her lidových. A s humorem je podán tento nesmrtelný příběh i v našem zpracování, které z předešlých her poučeně čerpá.
 
Chybět nebude živý hudební doprovod, který obstará ne jedna, ale dokonce rovnou dvě kapely!
 
Online stream vzniká ve spolupráci se studenty a pedagogy Ústavu filmové, televizní a rozhlasové tvorby na Slezské univerzitě v Opavě.
20
499
423
82
27
352
445
154
249
240
448
419
13
16
Ivan Motýl
www.ostravan.cz
Pašijová hra, kterou od roku 2016 inscenovali ve sklepení ostravského klubu Les vystudovaní herci společně s nadšenými amatéry, je nově výhradně v rukou profesionálů. Undergroundový nátisk novozákonního příběhu se sice poněkud vytratil...
205
Pašijová hra aneb O nejslavnějším zmrtvýchvstání
27.3.2021
Zcela mimořádně se vám místo posledního pátku v měsíci z Arény ohlásíme až v sobotu, nicméně zajisté pochopíte, že takto významnou příležitost nelze nevyužít. 27. březen, který tentokrát připadl na sobotu, je totiž Světovým dnem divadla. A obzvlášť v době,...
881
Pašijová hra aneb O nejslavnějším zmrtvýchvstání
220
Pašijová hra aneb O nejslavnějším zmrtvýchvstání