Otevíráme archiv: Ruská zavařenina

16. 4. 2021
Milí diváci, jak jsme už avizovali, čeká nás poslední otevření našeho archivu. Pro toto symbolické rozloučení jsme vybrali inscenaci, která se pro to výborně hodí hned z několika důvodů.

„Nedovtipa v nás (i já jsem mu prvních 20 minut popřával sluchu) by zbrkle soudil, že je to ‚o Rusku‘, maximálně z toho bude jak labužník z ústřice znalecky vycucávat ‚aluze na Čechova‘: to všechno tam taky je, ale hraje se tu hlavně a především o nás, o našem ‚podtunelovaném‘ průšvihu a neschopnosti se z něj vyhrabat. Nemám s čím to srovnat – snad jen pražský Činoherák v době své největší slávy!“

Vladimír Just v anketě Divadelních novin 2013


 
Ruská zavařenina se krom vyprodaného hlediště dočkala i řady kritických ocenění, a dokonce i vlastního televizního záznamu z produkce ČT. O její oblíbenosti ostatně svědčí, že byla v rámci 15. ročníku festivalu Colours of Ostrava uvedena v Gongu jakožto první inscenace profesionálního ostravského souboru v dějinách tohoto oblíbeného mezinárodního festivalu. A posledním, neméně podstatným důvodem, proč se s naším archivem rozloučit práce takhle, je humor. Nikdy totiž není dost příležitostí se zasmát (sami sobě).
 
 
Záznam Ruské zavařeniny můžete až do sobotní půlnoci sledovat zde.
 

Pokud chcete Komorní scénu Aréna podpořit,
můžete si k domácímu promítání koupit
symbolickou vstupenku na doma.

 

Cítíte-li se obzvlášť štědře, můžete Arénu podpořit zakoupením mecenášské dárkové poukázky.

 
Otevíráme archiv: Ruská zavařenina