Vánoční překvapení

11. 12. 2020

Chybí vám naše společnost tak moc jako ta vaše chybí nám? 

Pokud je vaše odpověď ano, určitě oceníte, že jsme si pro vás nachystali dvě speciální vánoční překvapení! Protože ještě pořád za námi nemůžete přijít do divadla a naděje, že by se situace po novém roce měla výrazně zlepšit, pomalu ale jistě vyprchává, rozhodli jsme se zaútočit přímo na vaše domovy a zabydlet se tam!

 

Prvním vánočním dárkem je živý stream inscenovaného čtení hry našeho dramaturga a kmenového autora Tomáše Vůjtka Ubohý večer, který s našimi herci připraví náš umělecký šéf Ivan Krejčí. Vánoce jsou tradičně časem setkání a rodinných sešlostí, které by měly být prosyceny láskyplnou atmosférou... My už si o světě, ve kterém žijeme, neděláme žádné iluze, proto je nám jasné, že ona láskyplná atmosféra musí zákonitě zatuhnout v katastrofální dusno. Nabízíme vám tedy jedinečnou příležitost prožít s námi takovou rodinnou sešlost nanečisto a psychicky se na tu skutečnou připravit za pomoci našeho streamu, který proběhne v pátek 18. prosince od 17 hodin. Čas je to sice na divadlo nezvykle brzký, tentokrát však chystáme celovečerní hru (včetně pauzy) a chceme vám ponechat dost prostoru na rozvoj předvánoční deprese, až si po našem streamu uvědomíte, že ubohý nebyl jenom tento večer (který navíc začal již v podvečer), jako spíše celý rok 2020. Ti z vás, kdo budou do 20 hodin svou přítomností záslužně zachraňovat skomírající restaurační zařízení, budou mít možnost záznam čtení zhlédnout zpětně na facebooku Komorní scény Aréna nebo na youtube.

 

 

Dalším vánočním dárkem, který bude mít podstatně dlouhodobější uplatnění, je kalendář na rok 2021, který jsme pro vás připravili společně s naším dvorním fotografem Romanem Poláškem a jehož grafické zpracování obstaralo Studio Breisky. Kalendář, který nese titul Zachraňuj, kdo můžeš, je inspirován inscenacemi ze současného repertoáru Arény a vypráví příběh dlouhodobě zavřeného divadla, které bez přítomnosti diváků pomalu, ale jistě umírá. Celým kalendářem prostupuje postava diváka, kterého ztělesňuje ostravský básník a literát Jakub Chrobák, jehož jste mohli vidět už ve videoklipu k zahájení sezóny 2020/2021 Aréna je ústav. Po cestě zavřeným divadlem se snaží pomoci umírajícím divadelním postavám, proto jsou fotografie doplňeny zásadami první pomoci, jak se v situacích, které výjevy zachycují, správně zachovat. A protože bez humoru by to nebyla Aréna, najdete v něm i sarkastické verše našeho dramaturga Tomáše Vůjtka.

 

Kalendář ve formátu A3 si můžete předobjednat od pátku 11. do čtvrtku 17. prosince za akční cenu 260 Kč za kus. Součástí předobjednávky je i možnost zaslání v rámci celé České republiky. V prodeji pak bude od pátku 18. prosince přímo na pokladně Komorní scény Aréna za cenu 300 Kč. V rámci inscenovaného čtení 18. prosince proběhne i online křest kalendáře.

Předobjednávka kalendáře

 

15.12.2020
Těšili jste se na páteční vánoční večírek, ale aktuální vládní nařízení vám překazila plány? Máte hrůzu z dalšího nudného pátečního večera stráveného v domácí izolaci?   Naštěstí je tu pro vás Aréna, která plán na páteční večer vyřešila za vás. Pusťte...
851
Ubohý večer
11.12.2020
Komorní scéna Aréna svým divákům přichystala speciální vánoční překvapení! Protože diváci ještě pořád nemohou za námi do divadla a naděje, že by se situace po novém roce měla výrazně zlepšit, pomalu ale jistě vyprchává, rozhodli jsme se zaútočit přímo na jejich...
850
Ubohý večer
Vánoční překvapení