Noc divadel ve znamení Běloruska

18. 11. 2020

Letošní Noc divadel bude v Aréně věnovaná inscenovanému čtení současné běloruské hry Uražení. Bělo(R)usko. Komorní scéna Aréna se tak zapojí do mezinárodního divadelního projektu Insulted. Belarus(sia). Worldwide Readings. Projektu dala název divadelní hra významného běloruského dramatika Andreje Kurejčika, kterou se souborem Arény připraví její umělecký šéf Ivan Krejčí.

 

Projekt mezinárodního čtení byl zahájen začátkem září bezprostředně po dopsání hry Kurejčikem. Během uplynulých dvou měsíců se do něj zapojily desítky divadel, kulturních institucí, univerzit a nezávislých umělců z USA, Velké Británie, Francie, Polska a řady dalších evropských zemí, do rozsáhlého výčtu patří i Rusko, Hong Kong či Nigérie. Výjimkou není ani Česká republika, doposud vznikla rozhlasová inscenace Městského divadla Zlín a čtením se zapojil festival 4+4 dny v pohybu. Komorní scéna Aréna uvede své inscenované čtení živě na facebooku v rámci letošní Noci divadel. 

 

Živý stream bude možno sledovat na facebooku Komorní scény Aréna v sobotu 21. listopadu od 18 hod. Zahájí ho krátká diskuze, v níž vystoupí ředitel KSA Jakub Tichý, umělecké vedení divadla (Ivan Krejčí a Tomáš Vůjtek), překladatelka Uražených a koordinátorka projektu za ČR Martina Pálušová a čerstvě jmenovaný ambasador nezávislé běloruské kultury Sjarhej Smatryčenka. Inscenované čtení bude následovat od 18.30 hod. 

 

Celý stream bude stejně jako všechny naše záznamy z videoarchivu k dispozici zdarma, můžete nás však podpořit zakoupením symbolické vstupenky na doma.


Facebooková událost s živým streamem

Oficiální Facebook a Twitter mezinárodního projektu Insulted. Belarus(sia). Worldwide Readings. 

Webové stránky Noci divadel 

23.11.2020
V sobotu večer jsme se v rámci celorepublikové Noci divadel připojili k celosvětovému projektu Insulted. Belarus(sia). Worldwide Readings! Kdo jste nestihl sledovat živý faceboookový stream přímo od nás z divadla, můžete si záznam inscenovaného čtení současné...
838
Uražení. Bělo(R)usko.
18.11.2020
Komorní scéna Aréna se rozhodla zapojit do mezinárodního divadelního projektu Insulted. Belarus(sia). Worldwide Readings. Projektu dala název divadelní hra významného běloruského dramatika Andreje Kurejčika Uražení. Bělo(R)usko. Právě tuto hru totiž inscenují...
835
Uražení. Bělo(R)usko.
Noc divadel ve znamení Běloruska