Nominace na Cenu Thálie míří do Komorní scény Aréna

2. 11. 2020

Komorní scéna Aréna se může pyšnit dalším úspěchem ve svých řadách. Herečka Petra Kocmanová získala nominaci na divadelní Cenu Thálie za roli Emily v inscenaci Kočka v oreganu. Inscenace byla v Komorní scéně Aréna uvedena v sezóně Rok rozmarných her v lednu 2020. 

 

Všechny nominace dnes oznámila Herecká asociace prostřednictvím svých webových stránek. Komorní vyhlášení nositelů Cen Thálie 2020 se uskuteční v sobotu 14. listopadu od 20.00 prostřednictvím streamovaného přenosu.

 

Petra Kocmanová získala nominaci v kategorii činohra – ženský výkon za roli Emily v tragikomedii Kočka v oreganu (Invincible) britského autora Torbena Bettse. Inscenaci režíroval Petr Svojtka, dřívější umělecký šéf Městských divadel pražských, který s Arénou spolupracoval vůbec poprvé. Hereckým partnerem v Kočce v oreganu je Petře Kocmanové Michal Čapka. „Představení Kočka v oreganu je kolektivní práce a nikdy by nefungovalo bez mých skvělých kolegů. Děkuju, že se s vámi tak krásně hraje a díky, že mě podržíte, když mám zrovna ‚vokno jako vrata',” sdělila Petra Kocmanová po zveřejnění nominací.

 

Nominace potěšila také uměleckého šéfa Komorní scény Aréna Ivana Krejčího. „Mám samozřejmě jako umělecký šéf velkou radost, protože inscenace je výborná a herecké výkony v ní excelentní. A tahle nominace je pověstnou třešničkou na dortu krásné práce. Gratuluji i Petře Kocmanové, která, ač na mateřské dovolené, neztratila nic ze svého talentu, skoro by se dalo říct, že její talent vyzrál,“ vyjádřil se Ivan Krejčí.

 

Petra Kocmanová byla letos nominována i na Moravskoslezské kulturní ceny Jantar za roli Bettiny v Zimním slunovratu Rolanda Schimmelpfenniga. V Komorní scéně Aréna ji můžete vidět v Kočce v oreganu i Zimním slunovratu a v Národním divadle moravskoslezském v inscenacích Opilí a Češky krásné, Češky mé!

 

Chcete vědět více?

Vše o cenách Thálie najdete zde: https://cenythalie.cz/

O inscenaci Kočka v oreganu čtěte zde: http://bit.ly/Kočka-v-oreganu-aréna

Fotografie z inscenace ke stažení: https://divadloarena.cz/subdom/arena2/galerie/pro-media

Trailer inscenace Kočka v oreganu: https://www.youtube.com/watch?v=_hLh6VZcQDY

 

 

 

Nominace na Cenu Thálie míří do Komorní scény Aréna