Zločin a trest v Komorní scéně Aréna

4. 3. 2020

Ostrava, 4. 3. 2020

Nová inscenace Komorní scény Aréna Zločin a trest má premiéru v sobotu 20. června 2020. Dostojevského román v jevištní úpravě Andreje Wajdy režíruje André Hübner-Ochodlo. Polský režisér známý svým expresivním rukopisem pro inscenaci navrhl i scénu. Roli Raskolnikova nazkoušel herec Adam Langer, vyšetřovatele Porfirije Petroviče ztvární Šimon Krupa, v inscenaci uvidíme také Viktórii Pejkovou a další členy souboru Komorní scény Aréna.

Komorní dramatizace Andrzeje Wajdy

Slavný příběh evropské literatury – Zločin a trest – uvede Komorní scéna Aréna v dramatizaci Andrzeje Wajdy. „Známý filmový a také divadelní režisér se ve své jevištní adaptaci soustředil především na ‚výslechový duel‘ mezi Raskolnikovem a jeho vyšetřovatelem Porfirijem Petrovičem a vytvořil tak komorní thriller, z něhož místy až mrazí,“ říká o textu dramaturg divadla Tomáš Vůjtek.

Sonda do lidské duše

„Režisér Zločinu a trestu André Hübner-Ochodlo navrhl pro ostravskou inscenaci efektní scénu s až hororovými filmovými projekcemi,“ uvádí ředitel divadla Jakub Tichý práci polského umělce, která bude útočit na všechny smysly. „Bude to šílená jízda do hlubin naší duše, do podvědomí, k našim nejtajnějším přáním, myšlenkám a touhám,“ říká o inscenaci režisér André Hübner-Ochodlo a dodává, že věří, že si diváci užijí především velký a fascinující herecký duel.

„Ač v inscenaci využijeme moderní vyprávěčské prostředky, bude mít ve Zločinu a trestu Komorní scény Aréna prostor hlavně herecké divadlo,“ říká umělecký šéf KSA Ivan Krejčí. „Role Raskolnikova je soustavná časově i psychicky náročná práce,“ popisuje intenzivní přípravy inscenace představitel Raskolnikova Adam Langer. „Fyzický stav postavy odráží břímě viny, které nese a vyjádřit to na jevišti vyžaduje ohromnou koncentraci. V tuto chvíli je pro mě prakticky nemožné si na konci dne říct, že padla a nechat Raskolnikova v divadle. Ta postava se mnou žije a já si největší energii beru z kolegů, které potkávám během zkoušení na jevišti,“ dodává herec Adam Langer.

Premiéra představení je v sobotu 20. června 2020. Termíny repríz jsou v pondělí 22. června a ve čtvrtek 25. června.

Kontakt:

www: divadloarena.cz

fb: facebook.com/arenaostrava/

ig: instagram.com/komorniscenaarena/

adresa: 28. října 2, 701 85 Moravská Ostrava

 

Michaela Davidová

PR & marketing | Komorní scéna Aréna

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

+420 702 211 067

Zločin a trest v Komorní scéně Aréna