V listopadu jedeme za našimi pražskými diváky!

25. 10. 2019

V listopadu jedeme za našimi pražskými diváky!

 

Komorní scéna Aréna bude na festivalu Ostrava v Praze a na Pražském divadelním festivalu německého jazyka, kde převezme letošní Cenu Josefa Balvína.

 

Na scéně holešovické La Fabriky představíme černou komedii Tracyho Lettse Zabiják Joe (Ne 3. 11.), krutě zábavnou Machiavelliho Mandragoru (Po 4. 11.) a porotou Divadelních novin oceněný Zimní slunovrat (Po 25. 11.) německého autora Rolanda Schimmelpfenniga. Festivalu Ostrava v Praze se naše divadlo letos účastní už podesáté. Na Pražském divadelním festivalu německého jazyka převezmeme prestižní cenu pro nejlepší českou inscenaci německy psaného textu. Přijďte se podívat na současnou tvorbu ostravské Komorní scény Aréna, divadla roku 2013, 2015, 2016 a 2017. Tentokrát nemusíte cestovat napříč republikou, stačí pár zastávek tramvají!

 

Ostrava v Praze

 

Festival Ostrava v Praze potrvá od 31. října do 5. listopadu a zúčastní se ho Národní divadlo moravskoslezské, Divadlo Petra Bezruče, Komorní scéna Aréna a Divadlo loutek Ostrava. „V La Fabrice uvidíte stálice našeho repertoáru, Zabijáka Joea a Mandragoru,“ zve na představení v neděli 3. listopadu a v pondělí 4. listopadu ředitel Komorní scény Aréna, Jakub Tichý. Festival Ostrava v Praze vznikl v roce 2010 jako jedna z akcí spojená s vyhlášením kandidatury Ostravy na Evropské hlavní město kultury pro rok 2015. Tato přehlídka ostravských divadel na pražských scénách se od té doby s velkým úspěchem koná každoročně.

 

„Na přehlídce Ostrava v Praze uvedeme v neděli 3. listopadu klasiku americké coolness dramatiky, Zabijáka Joea v režii Jiřího Pokorného,“ uvádí inscenaci plnou dramatických zvratů a drsných dialogů zasazenou do prostředí kolonie obytných přívěsů kdesi v Texasu umělecký šéf Komorní scény Aréna, Ivan Krejčí.

 

Mandragora je nadčasová komedie, která se vysmívá vratkým morálním zásadám, se kterými snadno otřesou reálné cíle a zájmy. „Věříme, že si zpracování tohoto známého textu Niccolò Machiavelliho Ivanem Krejčím a Tomášem Vůjtkem diváci v Praze nenechají ujít,“ upozorňuje na výraznou tvůrčí dvojici inscenace, která je zároveň uměleckým vedením Komorní scény Aréna Jakub Tichý.

 

 

Cena Josefa Balvína 2019 a Pražský divadelní festival německého jazyka

 

Zimní slunovrat autora Rolanda Schimmelpfenniga získal Cenu Josefa Balvína za rok 2019. Inscenace v režii Adama Svozila a Kristýny Kosové o rodinné krizi, kterou vyhrotí nezvaný host, tak má zasloužené místo v programu letošního Pražského divadelního festivalu německého jazyka,“ oznamuje účast Komorní scény Aréna na prestižní přehlídce divadel z německy mluvících zemí Ivan Krejčí. Pro divadelní nadšence tak vznikla skvělá příležitost vidět v La Fabrice další kus z repertoáru oceňovaného ostravského divadla.

 

Program

 

Tracy Letts: Zabiják Joe

Ne 3. 11. / 19.30 / La Fabrika: Studio 1

Více o inscenaci zde. Vstupenky zde.

 

Niccolò Machiavelli: Mandragora

Po 4. 11. / 19.30 / La Fabrika: Studio 1

Více o inscenaci zde. Vstupenky zde.

 

Roland Schimmelpfennig: Zimní slunovrat

Po 25. 11. / La Fabrika

Více o inscenaci zde. Vstupenky v prodeji od 1. 11. na stránkách La Fabrika.

 

Chcete vědět více?

 

O festivalu Ostrava v Praze čtěte zde a zde.

 

Pražský divadelní festival německého jazyka a Cenu Josefa Balvína představují organizátoři přehlídky na svých stránkách zde.

 

Vracíme se do kulturního centra La Fabrika. Věříme, že návštěvníci ocení jedinečnou atmosféru pražských Holešovic i vhodné podmínky pro divácký zážitek z našich představení, které Studio 1 v La Fabrice nabízí.

 

Fotografie z inscenací ke stažení zde.

 

 

 

Kontakt:

 

www: www.divadloarena.cz

fb: https://www.facebook.com/arenaostrava/

ig: https://www.instagram.com/komorniscenaarena/

adresa: 28. října 2, 701 85 Moravská Ostrava

 

Michaela Davidová

PR & marketing | Komorní scéna Aréna  

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

+420 702 211 067

V listopadu jedeme za našimi pražskými diváky!