Komorní scéna Aréna zahajuje Rok rozmarných her

28. 8. 2019

Rok rozmarných her – tak se jmenuje nová divadelní sezóna, která v září začíná v Komorní scéně Aréna. Proč rozmarný? „Pestrá škála významů, které toto slovo v sobě skrývá, od bezstarostného veselí až k nostalgickému smutku, nás inspirovala k názvu nové sezony. Hrdinové her, které jsme pro Vás vybrali, jsou totiž v takovéto škále jako doma,“ přibližuje dramaturg divadla Tomáš Vůjtek.

 

Po minulých úspěšných sezónách, kdy se divadlu i jeho hercům dostalo mnoho prestižních ocenění, je na co navazovat. Do nové sezóny vstupuje Komorní scéna Aréna s omlazeným logem, jehož autorem je grafik Michal Zych a novou podobou propagačních materiálů. O nové tváře divadlo obohatilo i herecký soubor: posilami jsou mladý pražský herec Adam Langer, na ostravské divadelní scéně dobře známý Milan Cimerák a čerstvá absolventka JAMU Viktória Pejková. Sezónu otevře 4. září úspěšný Zabiják Joe. Oficiální slavnostní zahájení ovšem proběhne v úterý 17. září, návštěvníci si budou moci v doprovodu členů hereckého souboru prohlédnout divadlo, umělecké vedení představí připravované tituly a hrát se bude oblíbená Mandragora v režii Ivana Krejčího.

 

Na konci října pak diváky čeká první premiéra nové sezóny – dramatizace slavného antického románu Zlatý osel. Na jevišti se objeví kompletní herecký soubor. Rozmarný rok pak bude pokračovat úspěšnou současnou britskou komedií Kočka v oregánu, klasickou Wajdovou adaptací Dostojevského románu Zločin a trest a uzavře ho slavný Konec hry Samuela Becketta.

 

Po celé září a říjen probíhá prodej abonentek a na výběr je ze čtyř předplatitelských skupin. Novinkou v organizaci prodeje je, že vstupenky se prodávají na konkrétní místa – každý předplatitel tak má jisté své stálé sedadlo. Více informací o programu a předplatném najdete na webu divadla www.divadloarena.cz.

 

 

www: www.divadloarena.cz

fb: https://www.facebook.com/arenaostrava/

ig: https://www.instagram.com/komorniscenaarena/

 

kontakty:

Jakub Tichý

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

+420 728 406 170

Komorní scéna Aréna zahajuje Rok rozmarných her