ROZMARNÉ PŘEDPLATNÉ

KOMORNÍ SCÉNA ARÉNA ZAHÁJILA PRODEJ PŘEDPLATNÉHO NA ROK ROZMARNÝCH HER
30. 5. 2019

Komorní scéna Aréna zahájila prodej předplatného na sezónu 2019/2020. Na rozdíl od let předcházejících, dochází k zásadní změně v organizaci hlediště a diváci si tak poprvé mohou koupit vstupenky na jimi vybraná místa.

 

Předplatné lze zakoupit ve čtyřech typech: P – premiérové předplatné (čtyři premiéry), A – to nejlepší (nejnavštěvovanější tituly), B – novinky (nejčerstvější novinky z nabídky), N – novoroční předplatné (od ledna do června 2020, ideální jako dárek).

 

Předplatné se neváže na konkrétní osobu, divák ji může darovat nebo půjčit. Abonentky jsou ideálním způsobem, jak nepřijít o žádnou z nově uvedených her a získat bonusy navíc. Mezi ty se řadí 50% sleva na vstupenku na představení dle vlastního výběru, 10% slevu ve vinotéce U mostu přímo vedle KSA nebo 10% slevu v Čajovně u Sýkorova mostu.

 

Sezónní předplatné je v prodeji od 1. 5. 2019 do 31. 10. 2019. Novoroční předplatné je v prodeji od 1. 5. 2019 do 31. 12. 2019.

Předplatné lze zakoupit online na webových stránkách, na pokladně divadla a také na pobočkách OSTRAVAINFO!!! (Elektra a Karolina).

 

Prvním titulem, který divadlo uvede, bude dramatizace jediného zcela zachovaného starověkého románu Zlatý osel, který vznikl ve 2. st. n. l. Zlatý osel líčí neuvěřitelné příhody zámožného mladíka Lucia, který se díky své touze po rozmarných dobrodružstvích proměnil v osla. Autorem je platónský filozof Lucius Apuleius, autorem dramatizace je Jiří Pokorný, který hru bude také režírovat. Naposledy v Aréně zazářil při režii hry Zabiják Joe, která se řadí k nejúspěšnějším titulům divadla.

 

Následovat bude komedie Kočka v oreganu z pera současného britského dramatika Torbena Bettse. Velkoměstští intelektuálové Emily a Oliver se přestěhují z Londýna do levnějšího domu na severu Anglie, aby měli blíž ke „skutečným lidem“. Ty ve hře zastupují jejich sousedé, manželé Alan a Dawn, kteří však namísto diskuzím o politice a umění dávají přednost fotbalu a popíjení plechovkového piva. Střet dvou odlišných kultur nezůstane bez následků a poznamená všechny zúčastněné. V režii Petra Svojtky se diváci mohou těšit na chytrou konverzační komedii, která dokáže sdělit i leccos podstatného o světě, ve kterém žijeme.

 

Jako třetí titul divadlo uvede jeden z nejslavnějších příběhů evropské literatury v dramatizaci předního světového filmového režiséra. Dostojevského Zločin a trest přepsal Andrzej Wajda do podoby komorní divadelní hry. Raskolnikov, který je z finančních důvodů donucen přerušit studium práv na univerzitě, si v jednom ze svých melancholických stavů, kdy ve svém nuzném bytě přemýšlí o nespravedlnosti světa, vytvoří teorii o jakémsi „právu na zločin“. To znamená, že lidé „výjimeční“ by mohli v zájmu společnosti beztrestně páchat zločiny. Herci se předvedou v režii André Hűbnera-Ochodla, jehož inscenace se pravidelně objevují v repertoáru Arény (Jubileum, Šťastné dny, Bílý muž a Rudá tvář, Divadelník).

 

Sezónu uzavře Konec hry Samuela Becketta. Toto v pořadí druhé Beckettovo drama (tím prvním bylo neméně slavné Čekání na Godota) při své premiéře v roce 1957 silně otřáslo tradičním divadlem, ale dnes je již klasickou součástí světového repertoáru. Beckett vytvořil postapokalyptický obraz dožívání posledních lidí v pustině zdevastovaného světa. Co lidského má ještě hodnotu, co má smysl udržovat, když prožíváme poslední dny lidstva bez naděje na budoucnost? Na tyto zásadní otázky se pokusí nalézt odpověď inscenace uměleckého šéfa Arény Ivana Krejčího.

 

 

Kristýna Lindovská, Jan Rušaj – marketing KSA

 

WEB: www.divadloarena.cz

FB: https://www.facebook.com/arenaostrava/

IG: https://www.instagram.com/komorniscenaarena/

 

*V textu jsou uvedeny popisy jednotlivých inscenací dle Tomáše Vůjtka, dramaturga KSA.

 

ROZMARNÉ PŘEDPLATNÉ