Komorní scéna Aréna zahajuje novou sezónu s novým ředitelem

5. 9. 2018

Komorní scéna Aréna, Divadlo roku 2017, si i letos pro své diváky připravila slavnostní zahájení sezóny. Jde o divácky vděčnou akci, na níž se mohou její účastníci setkat s nejlepším českým divadlem trochu jinak, než umožňuje běžná návštěva představení.

Divadlo se pro své diváky a příznivce poprvé otevře ve čtvrtek 6. září 2018 prostřednictvím události nazvané Vítejte v roce rozkvetlých mandragor, přičemž program slavnostního zahájení sezóny se bude odehrávat nejen v prostorách divadla, ale i v pasáži Knihovny města Ostravy u Sýkorova mostu. Během odpoledne budou mít diváci možnost se pobavit, ale také si pořídit vstupenky za výhodné ceny a předplatné s bonusem.

Prodej zlevněných vstupenek bude spuštěn v pokladně divadla od 13 hodin a pouze tento den nastane výjimečná příležitost zakoupit vstupenky na představení hraná od 6. 9. 2018 do 19. 10. 2018 s výraznou slevou (běžné vstupné z 240 Kč na 160 Kč a studentské a seniorské ze 160 Kč na 100 Kč). A kdo si zakoupí některé ze sedmi druhů předplatného na nadcházející sezónu 2018/19, získá možnost navštívit 1. představení sezóny (hrané ten večer) jen za 80 Kč.

 V této souvislosti upozorňujeme na to, že tzv. Podzimní předplatné je v prodeji jen do 7. září 2018. Jde o zcela nový typ předplatného, které se vyznačuje rychlým odehráním představení (během září až října 2018) a skvělou cenou (480/360 Kč). Toto předplatné má omezenou kapacitu, proto by zájemci neměli váhat a pořídit si je včas.

Hlavní program odpoledne je plánován na 17 hodin, ale již od 16 hodin bude v pasáži vedoucí k divadlu opět možnost dát si dobrou kávu z pojízdné kavárny Mental Café za doprovodu hudby ambientního kytaristy Martina Dytka. Rovněž se zájemci budou moci nechat vyfotit dvorním fotografem Arény Romanem Poláškem kdekoliv v prostorách divadla. Snímky budou díky unikátní technologii ihned k dispozici.

Slavnostní zahájení sezóny je naplánováno na 17 hodin, kdy bude představena nová sezóna s názvem Rok rozkvetlých mandragor a divadlo se formou hereckého pásma rozloučí s odcházející ředitelkou Renátou Huserovou a přivítá nového ředitele Jakuba Tichého.

Renáta Huserová vedla divadlo od jeho počátku a byla dosud jeho první a jedinou ředitelkou. Komorní scéna Aréna se stala nástupnickou organizací bývalého Divadla hudby, přičemž v roce 1994 získala svůj statut, jméno i Renátu Huserovou jako ředitelku. Za dvacet čtyři let jejího vedení se v souboru vystřídali dva umělečtí šéfové. Nejprve to byl zakladatel divadla Pavel Cisovský a od sezóny 2005/2006, kdy se divadlo přestěhovalo do nových prostor v Knihovně města Ostravy, Ivan Krejčí. Renáta Huserová v roli ředitelky přivedla divadlo k řadě ocenění, z nichž nejzásadnější je čtyřnásobné udělení titulu Divadlo roku (2013, 2015, 2016, 2017).

Jakub Tichý se stal v pořadí druhým ředitelem v tuto chvíli nejúspěšnějšího českého divadla od srpna 2018. Do této funkce byl vybrán v červnu 2018 Radou města Ostravy v rámci výběrového řízení. Do té doby působil pět let jako ředitel Národního domu ve Frýdku-Místku.

Slavnostní zahájení Roku rozkvetlých mandragor ukončí 1. představení sezóny, kterým bude ZABIJÁK JOE Tracyho Lettse, hrané ve standardním čase od 18:30 hodin. Ti, kteří si tento den zakoupili předplatné, mají vstup na představení jen za 80 Kč. Konec večera je očekáván ve 20:35 hodin, kdy tato nejnovější inscenace divadla (premiéru měla v červnu 2018) končí.

Během celého dne bude k dispozici občerstvení a veškeré informační materiály.

Ještě před slavnostním zahájením sezóny budou mít od 3. září 2018 návštěvníci Nové radnice města Ostravy možnost shlédnout výstavu fotografií Romana Poláška s názvem 12 podob jeviště – Scénografie v hlavní roli.

„Tahle výstava mapuje scénické objekty inscenací, které byly a jsou na repertoáru Komorní scény Aréna. Máme tak k dispozici dvanáct snímků z jedenácti scén, přičemž expozici tvoří jejich velké zvětšeniny 100 cm krát 70 cm. Diváci uvidí jednotlivé scény bez herců, jen s nasvícením, tedy v podobě, jak je nemají možnost nikdy jindy shlédnout,“ vysvětluje autor snímků Roman Polášek.

Výstava měla vernisáž ve foyer KSA při loňském zahájení sezóny a pro velký úspěch se nyní na měsíc přenese do reprezentativních prostor vstupu Nové radnice.

Alice Taussiková, PR KSA

 

 

 

Komorní scéna Aréna zahajuje novou sezónu s novým ředitelem