Barmské dny v Aréně

11. 1. 2018

Barmské dny je název výstavy, kterou se ostravskému publiku představí fotografka a teoretička fotografie Martina Grmolenská.

Pochází z Olomouce, kde se v roce 1978 narodila, nicméně nyní žije v Brně.

Vystudovala dějiny umění na FF Masarykovy univerzity a během studia absolvovala stáže na Universität Zürich, Universidad Santiago de Compostela a Universität Wien.

Fotografií se zabývá jak po praktické, tak po teoretické stránce. Vedle své komerční a volné tvorby je totiž i zástupkyní šéfredaktora časopisu FOTO.

Ve fotografii hledá co nejširší možnosti obrazového vyjádření a k tomu se snaží inspirovat i své studenty. Výstavba obrazu, rozhodující i nerozhodující okamžiky, význam barevné skvrny, více než padesát odstínů černobílé fotografie, to je jen pár namátkových témat, se kterými se na jejích přednáškách a dílnách můžete setkat.

Martina Grmolenská je nejen vášnivou fotografkou, ale i cestovatelkou a z cest po celém světě přivezla už řadu fotografických souborů.

Ve foyer Komorní scény Aréna představí svůj soubor Barmské dny, což je soubor patnácti černobílých velkoformátových čtvercových snímků, které nafotila při své cestě do jihovýchodní Asie v roce 2014. Vystavován byl tento soubor pouze jednou, a to loni v Café Flexaret v Brně.

Vernisáž expozice Barmské dny bude v úterý 16. ledna 2018 v 17 hodin a úvodním slovem ji doprovodí její kurátor Roman Polášek. Výstava potrvá do poloviny dubna 2018.

Alice Taussiková, PR KSA

 

Barmské dny v Aréně