Komorní scéna Aréna vstoupí do nové sezóny se změnami v souboru

17. 6. 2015

Rok něčím tragikomický, což je název nadcházející divadelní sezóny v Komorní scéně Aréna, opět přinese změny v souboru. Po loňské obměně hereckého ansámblu, kdy se divadlo rozloučilo s Terezou Dočkalovou a přivítalo nové členy Pavlu Dostálovou, Petra Panzenbergera a Šimona Krupu, se po prázdninách diváci opět setkají s trochu jiným hereckým souborem.
Nejvýraznější změnou je odchod zakládajícího člena KSA Reného Šmotka, který se po více než dvaceti letech s divadlem loučí a odchází do jiného angažmá. Tím se stává Jihočeské divadlo v Českých Budějovicích, kde už herec v letošní sezóně působil na půl úvazku.
René Šmotek se po maturitě na Janáčkově konzervatoři Ostrava stal na dva roky členem Divadla Petra Bezruče. Nicméně již v roce 1993 jej oslovil režisér Pavel Cisovský, a nabídl mu být u vzniku zcela nového divadla, budoucí Komorní scény Aréna. Za dobu dvaadvaceti let ztvárnil René Šmotek na jevištích jak původní, tak nové Arény řadu rolí, sám si prý nejvíce cení rolí Jakuba v Kunderově Jakubovi a jeho pánovi, Florizela v Klubu sebevrahů, knížete Sternenhocha ve hře Láska jest hovadství, Kaina ze hry V.I.P.´s children, Koroptvího a Rysího oka z Větru ve větvích Sasafrasu, Jakova Jurovského z Poslední noci posledního cara, Neználka-Nosova ze hry Neználek podle Stanislavského, Obnose z Lidské tragikomedie, Klubka a Egea ve Snu noci svatojánské, Jonathana z Polaroidů, Šamrajeva v Rackovi a Goldberga v Goldbergovských variacích, Prvního Herce a Divadelního Krále v Hamletovi a nejnověji Krugla v Gogolových Hráčích.
René Šmotek se souborem Komorní scény Aréna rozloučí rolí Sluhy v inscenaci Dezertér z Volšan, která se odehraje 22. června od 18:30 hodin. Tohle představení bude zároveň i derniérou zmíněné inscenace.
Naopak novou tváří, kterou budou moci diváci vídat častěji na prknech KSA, bude dosud jen hostující Štěpán Kozub, letošní maturant na ostravské JKGO. Diváci jej od loňské sezóny mohli vidět v inscenaci Neuvěřitelné příhody Julie a Nataši, nově přebere role v Brenpartiji, Penziónu pro svobodné pány a v adventní Vánoční hře.

Alice Taussiková, PR KSA

Komorní scéna Aréna vstoupí do nové sezóny se změnami v souboru