Výstava fotografií a divadelních cen v Komorní scéně Aréna

17. 4. 2014

Komorní scéna Aréna letos v květnu oslaví dvacet let od svého vzniku. V příští sezóně proto chystá pro své diváky vedle nových premiér i řadu překvapení a doprovodných akcí spojených s tímto výročím.
První vlaštovkou k tomuto jubileu bude ale již nyní výstava fotografií ve foyer divadla. Tentokrát nepůjde o soubor některého z renomovaných fotografů, ale o expozici snímků samotných herců Komorní scény Aréna. Na jejich fotkách se tak diváci mohou setkat s momentkami ze šaten, se situacemi, které herci zažili na zájezdech, např. s inscenací Panočky v ruském Permu nebo s Jubileem v polských Sopotech. Také nahlédneme do jejich aktivit ve volném čase a jeden z fotografických panelů tvoří portréty kolegů, některé ve velmi překvapivých úpravách.
Fotky Alberta Čuby, Marka a Terezy Cisovských, Terezy Dočkalové, Josefa Kalužy, Reného Šmotka a některých dalších vybral a tematicky roztřídil kurátor výstavy Martin Popelář. „Vybral jsem zhruba sto snímků z původních několika stovek. Z nich jsem pak vytvořil čtyři tematicky rozdělené velkoformátové koláže o rozměrech 100x70 cm,“ vysvětluje kurátor.
Zároveň tyto fotografie doplnil o šest snímků ze starších inscenací, které pořídili bývalý dvorní fotograf Arény František Řezníček, Zeno Václavík a také současný fotograf divadla, Roman Polášek.
Vedle fotek si návštěvníci budou moci prohlédnout i nejvýznamnější divadelní ocenění, které Aréna v poslední době získala. Prostor foyer kromě fotografií na stěnách ozdobí i vitríny, v nichž budou k vidění Ceny Thálie, Ceny Alfréda Radoka, Ceny Českého divadla či kožich, který Aréna získala loni v dubnu coby netradiční podobu Ceny Marka Ravenhilla. „Hodně lidí se mě po udělení ceny Alfréda Radoka za Divadlo roku 2013 ptalo, zda si ji někde budou moci prohlédnout. Proto jsme se rozhodli vystavit nejen ji, ale všechna naše významná ocenění. Kdy jindy už se pochlubit úspěchy, než v souvislosti s dvacátým výročím založení divadla,“ říká potěšeně ředitelka Arény Renáta Huserová.
Dvojnásobnou vernisáž svými písněmi doplní polovina kapely Mamalör, která se věnuje klezmeru, a jejímiž členy jsou mj. i herci Arény Marek a Tereza Cisovští. Společně s nimi vystoupí i jejich kapelník, novinář Jiří Macháček.
Vernisáž výstavy fotografií a divadelních cen se bude konat 22. dubna 2014 v 17 hodin a potrvá do června 2014.
Alice Taussiková, PR KSA
 

Výstava fotografií a divadelních cen v Komorní scéně Aréna