Komorní scéna Aréna bude hostit soutěž mladých recitátorů

25. 2. 2014

Čtvrtlístek je název soutěže pro mladé, kteří našli svou zálibu v recitaci. Memoriál své jméno získal podle herce Divadla pod Palmovkou, Rostislava Čtvrtlíka, který před třemi lety předčasně zemřel. Kromě práce v divadle a televizi se soustředil i na dabing, nezapomenutelný byl třeba jeho Chandler v seriálu Přátelé.

Recitační soutěž, která nese Čtvrtlíkovo jméno, je specifická ve své snaze, aby v porotách byli herci, či lidé z uměleckého života, kteří se s Rosťou Čtvrtlíkem někdy potkali. V ostravském regionálním kole to bude např. herečka NDM Veronika Forejtová, která mu hrála matku v televizním filmu Spirála nenávisti.

Největším přínosem soutěže je ale pro studenty proniknutí do divadelního světa, setkání s herci a večerní návštěva představení, ve kterém hrají jejich porotci.

Letos poprvé se bude regionální kolo tohoto klání konat i v Ostravě, a to v Komorní scéně Aréna. A zřejmě je dobře, že se tato soutěž rozšířila i do našeho kraje, protože právě do tohoto oblastního kola se přihlásilo nejvíc účastníků. „Uspořádat Memoriál Rosti Čtvrtlíka právě v Aréně mi přišlo logické. Je to soutěž pro studenty, kteří tvoří podstatnou část naší divácké obce, a jistě se rádi v rámci soutěže podívají třeba do zákulisí našeho divadla,“ říká k tomu ředitelka KSA Renáta Huserová. „Navíc v porotě zasednou také naši herci, konkrétně Michal Čapka, Vladislav Georgiev a Marek Cisovský. Večer se soutěžící s nimi budou moci opět setkat, tentokrát v představení Hráči, které pro ně odehrajeme,“ dodává ředitelka Komorní scény Aréna.

Soutěže se mohou zúčastnit studenti 1. - 4. ročníků SŠ, SOU a gymnázií a příslušných ročníků osmiletých gymnázií, přičemž do soutěže mohou být zařazeny i jejich vlastní texty. Studenti soutěží ve dvou kategoriích, jednotlivců a dvojic.

Uzávěrka přihlášek do ostravského regionálního kola je 28. února 2014, samotná soutěž pak proběhne o měsíc později, tedy 28. března 2014 od 11 hodin v Komorní scéně Aréna.

Více informací a přihlášku ke stažení zájemci naleznou na http://www.gymnaziumdc.cz/.

Alice Taussiková, PR KSA 

Komorní scéna Aréna bude hostit soutěž mladých recitátorů