Komorní scéna Aréna zahajuje prodej nového předplatného

15. 5. 2013

Současná divadelní sezóna nazvaná Rok sladkých pokušení v Komorní scéně Aréna pomalu končí a úspěšné ostravské divadlo od 15. května 2013 zahajuje prodej předplatného na sezónu novou.
Tentokrát se diváci budou moci na jevišti Arény těšit na Rok něčím přízračný, v němž se budou tvůrci soustředit na to, jak rozmanitě přízraky, vidiny a přeludy ovlivňují naše životy.

Aréna i letos nabídne v systému abonomá to, co se divákům v loňské sezóně zalíbilo a osvědčilo. Konkrétně jde především o loni nově zavedené kupónové předplatné, díky němuž budou mít diváci opět možnost zakoupit si tzv. kupónovou knížku a sami si volit, které inscenace a kdy navštíví. Kupónové předplatné tak vychází vstříc těm, kteří oceňují větší míru svobody při rozhodování o návštěvě divadla, zároveň ale zachovává bonusy, které jsou tradičně s abonomá spojeny – tedy výhodnou cenu a jistotu rezervovaného místa.
Zůstávají i loni nově nabídnuté skupiny dopoledního předplatného pro studenty středních škol, přičemž již nyní je jedna ze skupin už plně obsazena.
Exkluzivní premiérové předplatné opět nabídne kromě účasti na slavnostních premiérách i možnost setkání s tvůrci inscenací při občerstvení a ochutnávce vín, to vše za klavírního doprovodu celého večera.
Nabídku uzavírá tradiční předplatné vybírané dle konkrétního hracího dne.

Jako jistě příjemný bonus je pro všechny majitele abonomá navíc vyjednána 10% sleva v Čajovně u Sýkorova mostu a 10% sleva ve vinotéce U mostu, a to vždy při předložení průkazky předplatitele.

Kampaň na Rok něčím přízračný bude prezentována novou řadou propagačních materiálů s motivem, na němž nechybí reálie s Arénou úzce spojená - most Miloše Sýkory. S těmito materiály se diváci budou potkávat v podobě billboardů a plakátů na výlepových místech, prostřednictvím reklam v tisku a na poutačích na a ve vozech MHD.
Společně s tiskovými materiály bude kampaň paralelně probíhat i v étéru díky speciálním rozhlasovým spotům a video reklamám.

V nové sezóně na prknech Arény spatří světlo světa čtyři nové inscenace.

Prvním titulem bude nestárnoucí Shakespearova komedie Něco za něco v překladu Martina Hilského (do češtiny byla také překládána jako Oko za oko, Veta za vetu či Půjčka za oplátku). Děj hry nás zavede do středověké Vídně, kde korupce jen kvete. Shakespearova hra věrně zrcadlí problémy své doby, ale i odraz naší současnosti. V režii Ivana Krejčího diváky čeká komedie, jež sice byla poprvé uvedena již v roce 1604, ale aktuální je, bohužel, stále.

Polský režisér Grzegorz Kempinsky si pro svou druhou režii v Aréně (tou první je divácky veleúspěšná Plešatá zpěvačka) zvolil hru amerického autora Williama Mastrosimoneho Krajní meze. Zabývá se všudypřítomným násilím, které se pozvolna stalo noční můrou dnešního světa. Násilník přepadne svou oběť, ale ta se mu překvapivě ubrání a přemůže ho. Tato situace pak umožní autorovi klást nepříjemné otázky. Kde končí obrana a kde začíná útok? Jaká je naše šance dovolat se spravedlnosti? A máme právo vzít ji do vlastních rukou? Mastrosimone hru napsal v roce 1980 a po úspěšném uvedení ve Westside Theatre v New Yorku (325 repríz) se v roce 1986 dočkala i filmového zpracování (hlavní roli si v něm zahrála Farrah Fawcett, v té době hvězda z Charlieho andílků).

Třetím titulem, který dal částečně název i celé sezóně, budou Ibsenovy Přízraky. Tato přelomová a ve své době velmi skandální hra klasika moderního dramatu byla napsána již v roce 1881. Henrik Ibsen v ní otevírá tabuizovaná témata incestu a eutanazie, ale především nelítostně nastiňuje obraz duševního úpadku, ke kterému vede neschopnost vyrovnat se s minulostí a nedostatek odvahy bojovat proti konvencím za svou lásku a právo na svobodně prožitý život. V režii Petera Gábora tak lze očekávat silné drama nabízející velké herecké příležitosti.

Poslední premiérou bude současná ruská hra Germana Grekova a Jurije Muravického, v Aréně hraná pod názvem Julie a Nataša. V ní dvě mladičké dívenky hledají své životní štěstí a jeho vidinou jsou zmámeny natolik, že pro něj hodlají udělat cokoli, dokonce i upsat svou duši ďáblu. V režii uměleckého šéfa KSA Ivana Krejčího půjde o lehce groteskní zamyšlení nad tím, jak povrchní leckdy naše životy mohou být.

Předplatné pro Rok něčím přízračný bude v prodeji do konce měsíce října 2013, a to jak na pokladně Komorní scény Aréna, tak i v Ostravském informačním servise.


Alice Taussiková, PR KSA


 

Komorní scéna Aréna zahajuje prodej nového předplatného