Aréna má dvojnásobnou nominaci na Cenu Marka Ravenhilla 2012

14. 3. 2013

Sotva byly v neděli 3. března 2013 předány divadelní Ceny Alfréda Radoka, už se objevily nominace na další ocenění pro naše divadlo.
A stejně jako v případě „Radoků“ se opět týkají i inscenace S nadějí, i bez ní v režii Ivana Krejčího, a také Amiga Nikolaje Koljady, rovněž v režii uměleckého šéfa Ivana Krejčího.

Tato scénická díla bylo nejnověji nominována na Cenu Marka Ravenhilla, což je ocenění za nejlepší českou divadelní inscenaci nového dramatického textu.

Vítězná inscenace je volena na základě konsensu členů Rady Ceny Marka Ravenhilla. Tato rada v roce 2012 vybírala z více než 85 premiér a nakonec nominovala 7 inscenací. Neuvěřitelným úspěchem přitom je, že z toho dvě(!) tyto inscenace jsou z Komorní scény Aréna.

Centrum současné dramatiky udělí tuto cenu letos potřetí. Vítěz bude vyhlášen v sobotu 27. dubna 2013 v Divadle Komedie a večera se osobně zúčastní britský dramatik a herec Mark Ravenhill. (Komorní scéna Aréna před lety uvedla jeho Polaroidy v režii Ivana Krejčího, premiéru měly v roce 2005). Cenou pro vítěze bude kožich, který speciálně pro tuto příležitost zhotovil výtvarník Marek Cpin.
Velkým úspěchem a ctí jsou nejen obě nominace Arény, ale také fakt, že to bude právě tato scéna, kdo slavnostní večer ukončí odehráním jedné z nominovaných inscenací, S nadějí, i bez ní.


http://www.divadlo-leti.cz/csd/static/cena-marka-ravenhilla

http://aktualne.centrum.cz/kultura/umeni/clanek.phtml?id=773356http://www.ceskatelevize.cz/ct24/kultura/217912-nejlepsi-divadelni-premiera-rozhodne-cena-komika-ravenhilla/
 

Aréna má dvojnásobnou nominaci na Cenu Marka Ravenhilla 2012