Adam Langer

Adam Langer

Pocházím z Olomouce, ale narodil jsem se ve Šternberku (prameny hovoří o 22. březnu 1996). Vystudoval jsem (ne bez potíží) Slovanské gymnázium, kde mě nejvíc bavila němčina, děják a chození za školu. Od dětství jsem pod pedagogickým vedením Ivy Němečkové recitoval na různých soutěžích, dva moje nejsilnější momenty jsou asi první místo v Uherském Hradišti a laureát Wolkerova Prostějova. Měli jsme i vlastní soubor, se kterým jsme jezdili po přehlídkách. Název „Adam Langer a komparz“ přes podporu drtivé většiny ansámblu neprošel.

V posledním ročníku na gymplu jsem si podal přihlášku na JAMU (nepřijat!) a DAMU (přijat!) a po maturitě jsem nastoupil na obor činohry. V prvním a druhém ročníku jsem hrál Tátu v představení Den Opričníka ve Vile Štvanice. Sem tam jsem spolupracoval s FAMU, Českým rozhlasem nebo Českou televizí.

Neumím žonglovat, šermovat a řídit auto.

V současnosti pendluju mezi Ostravou (kde v KSA zkouším Mandragoru) a Prahou (kde hraju v Divadle DISK až do konce sezony). Díky hodinám stráveným ve vlaku mi zbývá čas i na některé moje záliby. Mezi ně patří rap, historie a studium maďarštiny.

 

Role v DISKu:

Alt (Ferdinand Bruckner: Choroby mládí, režie: B. Mašková)

Doktor Václav Marek (Egon Hostovský: Cizinec hledá byt, režie: T. Loužný)

Ügür, Lea-Marie, Petr (Felicia Zeller: Rozhovory s astronauty, režie: Z. Burianová)

Bohumil Biedermann (Max Frisch: Pan Biedermann a žháři, režie: B. Mašková)

 

Rodion Romanovič Raskolnikov
HARMATA / AGENT
SIWARD JR
445
Adam Langer