Kristýna Leichtová j.h.

Kristýna Leichtová

Narodila se roku 1985 v Plzni.

V roce 2007 absolvovala Pražskou konzervatoř, hudebně-dramatický obor pod vedením Petry Špalkové a Ivana Řezáče.

Už v průběhu studií začala svou kariéru před kamerou. První filmovou zkušeností byly filmy Žralok v hlavě v režii M. Procházkové a Účastníci zájezdu v režii J. Vejdělka.

Největší popularitu jí získala role Ivy, dcery Tomáše Pacovského, v seriálu Comeback (2008). Další divácky oblíbená byla role Denisy v seriálu Gympl s.r.o. (TV Nova) nebo role policistky Terezy v seriálu  Cesty domů (TV Prima).

Momentálně ji můžeme vidět v roli Kláry Tréblové v seriálu Ohnivý kuře (FTV Prima).

Kromě filmových rolí např. ve filmech Bardi, Intimity nebo Bastardi3 natočila i několik krátkých filmů. Práci na zahraničním projetu si vyzkoušela poprvé ve filmu Child 44. V roce 2016 se zúčastnila taneční soutěže Stardance.

Kromě práce před kamerou se věnuje i dabingu, moderování, voiceoverům a nadále se herecky vzdělává.

Po absolvování školy hrála ve Strašnickém divadle, Divadle Hybernia, a jakožto plzeňská patriotka působila několik let i na Divadelním létě pod plzeňským nebem. Do roku 2016 byla stálou členkou divadla Komedie. Mezi její nejvýraznější role patřily role Mady v Kebabu, role Nadi v Her masters voice, Sára ve hře Divoké maso. V současné době ji můžete vidět v divadle Palace (P. R. S. A.), TEĎ! Divadle (Ideální pár) a Divadelní společnosti Kamila Střihavky v divadle Metro v inscenaci Tolik hlav. Za zmínku rozhodně stojí inscenace o generační výpovědi třicátnic s názvem NEVIM v režii V. Štěpánka.

Od roku 2017 spolupracuje s polským divadlem Teatr im. Jana Kochanowskiego v Opoli, kde hostuje v inscenaci Poslední zhasne. 

Zaslechnout jste ji mohli také v radiu, kde namluvila Deník FB matky.

Na prknech Komorní scény Aréna hostuje v inscenaci Tři sestry, v níž ztvárnila roli Nataši.

NATAŠA, jeho milá, potom žena
426
Kristýna Leichtová j.h.