Pro školy

Rádi byste přišli se studenty do Komorní scény Aréna na dopolední představení? Můžete!

Stačí nám napsat email ohledně titulu, který byste rádi viděli, a časového rozsahu, ve kterém byste rádi představení uskutečnili. Prosím informujte nás nejméně 3 měsíce dopředu, abychom Vám mohli najít odpovídající termín.

Dopolední představení pro školy je možné objednat pouze celé, tedy plnou kapacitu za jednotnou cenu.

Cena samostatného představení je 26 000 Kč. V této ceně je také zahrnuta možnost sjednat si po představení besedu s dramaturgem našeho divadla panem Tomášem Vůjtkem a některým z herců.

Platbu je možné uskutečnit předem na fakturu.

Jedno představení Vám nestačí a rádi byste si sjednali školní předplatné? I tuto možnost nabízíme!

 Předplatné zahrnuje:

 • 4 představení z našeho repertoáru podle Vašeho výběru
 • možnost besedy po každém představení s dramaturgem našeho divadla panem Tomášem Vůjtkem a některým z herců

Cena předplatného pro školy je 96 000 Kč.

Platbu je také možné uskutečnit předem na fakturu.

Kapacita našeho sálu je 98 míst – velmi prosíme o její dodržení. V případě překročení nemůžeme zaručit vpuštění všech studentů do sálu.

 

Chcete pro studenty objednat některé představení, ale ještě jste ho neviděli a nejste si jisti? Stačí nás kontaktovat emailem nebo telefonicky a zajistíme pro Vás 2 vstupenky za zvýhodněnou cenu 100 Kč.

 V případě zájmu o objednávku představení, předplatného nebo pedagogických vstupenek nás prosím kontaktujte na emailu katerina.luzna@divadloarena.cz nebo telefonním čísle 602 702 120.

 

Která představení pro školy nabízíme?

Gagarinova ulice

Autor: Gregory Burke

Režie: Ivan Krejčí

Myslíte si, že zase jednou navštívíme Rusko? Tentokrát ne! Vydáme se do Lumphinnansu, skotského městečka proslaveného radikálně levicovým zaměřením. Dva zaměstnanci místní továrny se tu rozhodnou vykonat velké činy – naplánují únos a demonstrační popravu manažera nadnárodní korporace v touze vyvolat povstání. Akce se ale vymkne kontrole. Jak to dopadne? Přežije manažer? A chceme vůbec, aby přežil?

 • doporučujeme pro 3. až 4. ročník SŠ
 • obsahuje vulgarismy

 

Historka o sv. Magdě

Autorka: Johanna Kaptein

Režie a úprava textu: Tomáš Loužný

Velice silná, aktuální inscenace plná emocí o (nejen) sexuálním násilí na ženě. Magda napohled působí docela obyčejně. A ona vlastně obyčejná je. Konec konců, co je na vraždě tak zvláštního? Ale… Opravdu vypravěčky jejího osudu hovoří jen o ní? Co všechno se dozvíme o hrůzách ženského údělu? Příběh se postupně přelévá v otázku společenského útlaku žen jak ze strany mužů, tak ze strany žen samotných.

 • doporučujeme pro 3. až 4. ročník SŠ

 

Děti slunce

Autor: Maxim Gorkij

Režie, scéna a kostýmy: André Hübner-Ochodlo

Gorkij svou hru napsal v roce 1905. Profesor Protasov, v jehož domě se hra odehrává, je schopen vskutku nevšedních myšlenek, ale svět kolem sebe moc nevnímá. Ani duševní nemoc své sestry, ani to, že jeho nejlepší přítel mu chodí za ženou. A do toho všeho vypukla epidemie cholery – průhledná metafora revoluce, která tehdejší Rusko zachvátila.

 • doporučujeme pro 1. až 4. ročník SŠ

 

Yerma

Autor: Simon Stone podle Federica Garcíi Lorcy

Režie: Kateřina Dušková

Dechberoucí a zároveň velmi vtipná hra. Yerma je úspěšná novinářka a blogerka, která prožívá pohodový vztah se svým přítelem. Když se mu zmíní, že by mohli zkusit založit rodinu, trochu ho tím sice překvapí, ale nakonec se shodnou na tom, že věcem nechají volný průběh. Cesta k mateřství se ale stane trnitým putováním. Ačkoli je téma víc než vážné, jiskřivě vtipné dialogy jeho tíhu dokážou odlehčit.

 • doporučujeme pro 3. až 4. ročník SŠ
 • obsahuje vulgarismy

 

Režisér

Autor: Tomáš Vůjtek

Režie: Ivan Krejčí

Toto divadlo o divadle s Markem Cisovským v hlavní roli si bere na paškál proces vzniku divadelního představení. Satirickým situacím a vtipným šlehům neuniknou herci, režiséři, už vůbec ne novináři a občas dokonce ani sám divák (pardon). Dá se vůbec někdy objevit divadelní pravda? Ale kde?

 • doporučujeme pro 3. až 4. ročník SŠ

 

Na dotek

Autor: Patrick Marber

Režie: Jan Holec

Jedná se o bravurně napsanou hru Patricka Marbera o mezilidských vztazích plnou jadrných dialogů, kterým rozhodně nechybí, pravda místy docela černý, humor. Vyniká také hereckým obsazením – v inscenaci excelují Josef Kaluža, Renáta Klemensová, Vojtěch Lipina či hostující Magdaléna Holcová.

 • doporučujeme pro 3. až 4. ročník SŠ
 • obsahuje vulgarismy

 

U snědeného krámu

Autor: Ignát Herrmann

Režie: Josef Doležal

Příběh kupce Žemly podle románu Ignáta Herrmanna, který si z naspořených peněz v Praze otevřel svůj vysněný obchod, ale pro své cynické a vypočítavé okolí se stává vítanou a snadnou kořistí. Jeho snahu s každým vyjít si jeho bližní vykládají jako slabost a bez výčitek ji zneužívají. Tak jako vysloužilý voják Kyllian nebo ziskuchtivá vdova Šustrová s dcerou Pavlínou.

 • doporučujeme pro 1. až 4. ročník SŠ

 

 

Švejkův návrat

Autor: Tomáš Vůjtek

Režie: Ivan Krejčí

Josef Kaluža hraje Jaroslava Haška, který po návratu do Prahy z porevolučního Ruska balancuje mezi psaním, dvěma manželkami a revoluční nadšení nahrazuje alkoholem. Před ženami i věřiteli se utéct dá, třeba do půvabné Lipnice. Ale sám před sebou? Na jak dlouho?

 • doporučujeme pro 4. ročník SŠ
 • obsahuje vulgarismy

 

Macbeth

Autor: William Shakespeare

Režie: Ivan Krejčí

Velice povedené zpracování nejsevřenější Shakespearovy tragédie, která má zběsilý rytmus i velkou psychologickou hloubku. Autor v ní ukazuje, jak se v člověku rodí zlo, které jej nakonec ovládne. Je to strhující drama Macbethova vzestupu a pádu. Drama muže, který nalezl cestu k moci, a když se po ní vydal, ztratil vše, pro co dříve žil.

 • doporučujeme pro 1. až 4. ročník SŠ

 

Kočka v oreganu

Autor: Torben Betts

Režie: Petr Svojtka

Sofistikované hovory o umění versus fotbal a pivo, emancipovaná intelektuálka versus žena usazená v domácnosti. Komická nedorozumění i ostré hádky. Na severu Anglie se vedle sebe usadí dva manželské páry, kteří vypadají, že nemají ani přibližně šanci najít společnou řeč. Jak drastické události musí nastat, aby se dokázali pochopit aspoň na chvíli?

 • doporučujeme pro 3. až 4. ročník SŠ

 

PŘIPRAVUJEME:

Ošklivec

Autor: Marius von Mayenburg

Režie: Pavel Gejguš

Lette je ošklivý. Tak moc, že mu šéf dokonce zakáže prezentaci jeho vlastního vynálezu. Vše se ale přece dá pomocí plastické chirurgie napravit! Nebo ne? Co když Váš krásný obličej začne chirurg sekat na požádání jako Baťa cvičky? Chtěli byste na ulici potkávat svou vlastní tvář, byť by byla sebekrásnější?

 • doporučujeme pro 3. až 4. ročník SŠ

 

Bůh masakru

Autor: Yasmina Reza

Režie: Petr Svojtka

Autorka Yasmina Reza přivádí na scénu dva manželské páry, které zcela civilizovaně chtějí vyřešit dětskou potyčku. No tak se kluci poprali a jeden druhému vyrazil zub! Jenže… Nátěr civilizovanosti je někdy zatraceně tenký. Hlavně když jde o násilí. O frustrace. O manželství. O děti. Konec konců, kdo z nás taky někdy nezatoužil vzít toho druhého, aspoň tak trochu, klackem?

 • doporučujeme pro 1. až 4. ročník SŠ

 

Tenkrát v Rusku

Autor: Tomáš Vůjtek

Režie: Ivan Krejčí

Tomáš Vůjtek sepsal pro Arénu hru Tenkrát v Rusku, ve které na scénu dorazí jedna z nejkontroverznějších postav ruské historie, muž, jehož erotické eskapády proslavily daleko za hranicemi jeho domoviny – Rasputin. Na pozadí příběhu excentrického proroka budeme sledovat krvavý přerod carského Ruska v nový, o nic lepší režim.

 • doporučujeme pro 3. až 4. ročník SŠ

 

Kamarádky

Autor: Pavol Weiss

Režie: Ivan Krejčí

Duchaplná komedie, která vypráví příběh dvou žen. První z nich oddaně pečuje o úspěšného manžela, jenž je jí bohužel nenapravitelně nevěrný, druhá střídá partnery v touze po „klidu domova“. Jak má ale ten klid vlastně vypadat? A existuje vůbec něco takového?

 • doporučujeme pro 3. až 4. ročník SŠ
Pokladna

+420 602 702 120
pokladna@divadloarena.cz

Po – Pá   15.00–18.30
a hodinu před představením.

Pokladní telefonní linka je v provozu ve všední dny od 10.00 do 18.30 a vždy hodinu před představením.

Vstupné

Hlavní scéna

základní – 320 Kč
zlevněné – 240 Kč 
premiéra – 420 Kč
veřejná generálka – 100 Kč

Zlevněné vstupenky si u nás mohou pořídit studenti, senioři, držitelé průkazu ITIC, ZTP a ZTP/P a členové IZS. Na premiérové vstupenky slevu nelze využít.

KOMŮRKA

základní – 100 Kč*

*cena se u jednotlivých akcí může lišit

PROSÍME CHOĎTE VČAS.
Po zahájení představení není možný přístup do hlediště.