O prostoru

Noblesa a syrovost

Základním předpokladem návrhu interiéru divadla je vytvořit místo, s kterým se budou jak návštěvníci tak i divadelní soubor scény identifikovat, do kterého budou přicházet s nadšením i očekáváním. Do kterého se budou rádi vracet Vytvořit místo s charakterem. Podpořit divadelní snažení snahou architektovou.

Návrh interiéru vychází z charakteru samotných prostorů. Využívá maximálně dispozic budovy z 20 let. Návrh se snaží s tímto původním charakterem komunikovat, nezakrývat ho. Snaží se původní interiéry podpořit, dotvořit. Nepoužíváme podhledy, ale využíváme trámových stropů jako výtvarného prvku prostoru. Monumentálnost a až chrámový charakter těchto stropů např. v prostorech schodiště se snažíme umocnit průsvitným závěsem, lemující tento prostor. Závěs a světlo za ním. Vstupní prostor do divadla. Tam, kde se něco děje.

Noblesní až divadelní závěs (opona), vedle syrových zdí, vedle odhaleného stropu. Nosné průběžné zdi jsou ponechány bez štuku, pouze omítkové jádro upozorňuje na jejich nosnost a stáří. Mezi schodištěm a foyer – průhled, propojení prostorů. Hydrant a rozvaděč jako součást designu. Přiznaná vzduchotechnika. Výtvarná barevná ornamentální čelní a dělící stěna. Světlo. Nátěr na betonové podlaze. Ocelové dveře. Kožený těžký závěs.

Podium baru s variabilními schody. Použití a skladba schodů dle potřeby. Malé koncerty, varieté, autorská čtení. Bar jako lákavé prosvětlené místo. Foyer jako předprostor i prostor divadelní akce. Variabilní sezení, do sebe zapadající, skládatelné. Stolky. Lampy. Dosvětlení.

Radiátor jako socha. Prosklené dveře na terasu, propojování prostorů. Šatna na bočních kolejničkách – klubový prostor herců. Toalety jako důležité prostory hygieny a očisty s individuálním charakterem. Místnost s neonovými nápisy. Místnost květinová. Místnost zrcadlová. Místnost s ornamenty. Dámská umývárna bílá, pánská černá. Místnost s pisoáry jako místo Duchampova surrealismu. Toalety navrženy do nejmenšího detailu. Vestavěné zásobníky na papírové ručníky, vestavěné koše. Atypické věšáčky, zarážky, kliky. Radost z detailu i z celku.

MgA. Marcela Steinbachová a MgA. Rastislav Juhás

 

Pro návštěvníky divadla je od září 2011 v provozu i nový prostor – zastřešená terasa.

Autor návrhu: ing. arch. Witold Sikora

Pokladna

+420 602 702 120
pokladna@divadloarena.cz

Po – Pá   15.00–18.30
a hodinu před představením.

Pokladní telefonní linka je v provozu ve všední dny od 10.00 do 18.30 a vždy hodinu před představením.

Vstupné

Hlavní scéna

základní – 320 Kč
zlevněné – 240 Kč 
premiéra – 420 Kč
veřejná generálka – 100 Kč

Zlevněné vstupenky si u nás mohou pořídit studenti, senioři, držitelé průkazu ITIC, ZTP a ZTP/P a členové IZS. Na premiérové vstupenky slevu nelze využít.

KOMŮRKA

základní – 100 Kč*

*cena se u jednotlivých akcí může lišit

PROSÍME CHOĎTE VČAS.
Po zahájení představení není možný přístup do hlediště.