Začíná se zatmívat

25. 10. 2022

S postupujícím podzimem se jedná o docela přirozený astronomický jev, ale kdo by si myslel, že jsme se do našich aktualit rozhodli zařadit i meteorologické okénko, tak ten je úplně vedle. A pokud snad někomu v tuhle chvíli vytanula na mysli upíří románová sága, tak ten už je úplně mimo. Hovoříme samozřejmě o divadle, a tedy o tom, že jsme začali zkoušet novou inscenaci! Nicméně je pravda, že jednoho společného jmenovatele se Stmíváním bychom v tomto případě našli. Kupodivu to nejsou upíři, ale fakt, že hru, do které jsme se nově pustili, můžete znát i z filmového plátna, a to díky známé polské režisérce Agnieszce Holland… anebo díky Leonardu DiCapriovi, který ztvárnil jednu z hlavních rolí.

Už vás nebudeme déle napínat — ostatně je nám jasné, že to pro vás stejně nebude žádné překvapení, protože dramaturgický plán naší sezóny máte dávno nastudovaný — a otevřeně přiznáváme, že jsme se pustili do Úplného zatmění! Na pomoc se ztvárněním příběhu dvou prokletých básníků Arthura Rimbauda a Paula Verlaina jsme si povolali režijní posilu z Polska, nejde však o Agnieszku Holland, ale o našeho věrného spolupracovníka Andrého Hübner-Ochodla. V jeho pojetí uvidíte hru slavného britského dramatika sira Christophera Hamptona sice razantně zkrácenou, ale zároveň obohacenou o variace na Rimbaudovy básně oděné do hávu rockových balad. O výraznou hudební složku se postará skladatel Adam Żuchowski společně s Martinem Dytkem, který bude v představení hrát živě na elektrickou kytaru, a rimbaudovské verše má na svědomí náš dramaturg Tomáš Vůjtek. V hlavních rolích se můžete těšit na Josefa Kalužu jakožto Paula Verlaina, jehož „spořádaný manželský život“ naruší šestnáctiletý rebel Arthur Rimbaud v podání Vlastimila Burdy. Na to, jak se přátelství dvou na první pohled dost odlišných básníků přerodí v intenzivní sebedestruktivní milostný vztah, se můžete těšit od poloviny ledna 2023.

Vyhlížíme Rok plný krás a ošklivosti

14. 5. 2024

Dramaturgický plán na novou sezónu je na světě a mimo jiné to znamená, že už je na čase si pojistit si své oblíbené místo v sále s předstihem! Z čeho můžete v rámci předplatného vybírat v Roce plného krás a ošklivostí?

Změna programu do konce sezony

7. 5. 2024

Vážení diváci, je nám to velice líto, ale z organizačních důvodu jsme byli nuceni udělat pár změn v programu na květen a červen. Věnujte sekci program zvýšenou pozornost! Děkujeme za pochopení! Vstupenky je možné vrátit či vyměnit, avšak nejpozději do 24. června 2024. Kvůli vrácení nemusíte k nám na pokladnu chodit osobně, stačí napsat email na adresu pokladna@divadloarena.cz a přiložit fotku/sken vašich vstupenek a připsat číslo účtu, kam chcete peníze vrá...