U snědeného krámu

29. 11. 2022
Je to sotva měsíc, co jsme se pustili do nové inscenace, a už tu máme další první čtenou!
 
Seznamte se s poctivým, důvěřivým a až příliš slušným kupcem Martinem Žemlou. Právě on je totiž hlavním hrdinou slavného naturalistického románu Ignáta Herrmanna U snědeného krámu.

Jak asi může takový naivní idealista dopadnout, když si jeho upřímnou snahu s každým vyjít jeho okolí vykládá jako slabost a neváhá jí bez výčitek zneužít? To se dozvíte už na jaře v KOMŮRCE.
 
V adaptaci Tomáše Syrovátky a v režii Josefa Doležala budeme hrát o tom, jestli se dá s poctivostí vůbec někam dojít… zvlášť když kolem nás krouží supi, kteří v přestrojení za starostlivé bližní hledají, koho by mohli zaživa sežrat.

Únor bude nabitý!

1. 2. 2023

Dnes nám začal poslední zimní měsíc a doufejme, že tomu bude odpovídat i počasí. Nicméně kde byste se mohli zahřát lépe než u nás v divadle? Příležitostí k tomu bude rozhodně dost!

Úplné zatmění jako konflikt vášnivé lásky a vzájemné nesnesitelnosti

17. 1. 2023

První letošní premiérou v KS Aréna je hra Christophera Hamptona ÚPLNÉ ZATMĚNÍ z roku 1967 líčící důvěrný vztah mladičkého Arthura Rimbauda a Paula Verlaina. Tento osudový vztah trval rok, během něhož spolu žili v Paříži, Bruselu a Londýně, aby se pak už nikdy nesetkali.