#SPOLUDODIVADLA

14. 04. 2023
Klub Mladý divák.cz, který pro ostravské diváky ve věku 15–25 let provozuje Ateliér pro divadelní vzdělávání při NDM, chystá další společnou divadelní akci!

Klub byl oficiálně uveden do provozu během Noci divadel a od prosince díky němu můžou mladí diváci navštěvovat vybrané tituly v Národním divadle moravskoslezském, v Divadle Petra Bezruče a u nás v Aréně za zvýhodněnou klubovou cenu.

Čas od čas klub pořádá i doprovodné akce k navštěvovaným představením a jedna taková společná akce nazvaná #spoludodivadla se uskuteční mezi 20. a 25. dubnem! V jednom týdnu totiž můžou členové klubu navštívit tři vybraná představení u Bezručů, v Národním a v Aréně, a užit si nejen divadelní zážitek, ale dozvědět se něco víc o vzniku těchto inscenací z první ruky. U nás padla volba na Pana Eina a problém požární bezpečnosti, a tak bude představení v úterý 25. dubna obohaceno o dramaturgický úvod a besedu s představiteli pana a paní Einových (tedy s Milanem Cimerákem a Terezou Cisovskou).

Oba doprovodné programy proběhnou ve foyer a budou přístupné všem divákům tohoto představení, takže i když zrovna nepatříte mezi členy kluby (třeba i proto, že jste sami již odrostlejší diváci), rozhodně by vám to nemělo bránit pobýt s námi o něco déle a dozvědět se zákulisní perličky přímo od tvůrců!

Hra Režisér je poctou divadlu a poklonou jeho legendárnímu tvůrci

25. 5. 2023

Poslední premiérou sezóny v KS Aréna je nová hra dramaturga Tomáše Vůjtka REŽISÉR, která je poctou divadlu, jaké se zde dělá, a odhaluje tvrdé usilování skrývající se za každou inscenací. Navíc je poklonou Josefu Janíkovi, dlouholetému ostravskému režisérovi, jakémusi guru zdejších divadelníků, od jehož smrti letos uplynulo deset let. Premiéra se uskutečnila v režii Ivana Krejčího dne 20.května. Hraje se na černé scéně, po obvodu na pozadí jsou načrtnuty bílé oblouky ...

Komorní scéně Aréna se v Režisérovi podařilo zhmotnit divadelního génia loci

22. 5. 2023

Autorsko-režijní tandem Tomáš Vůjtek a Ivan Krejčí je podepsán pod další skvostnou inscenací, která má v sobě neskutečnou hloubku lidského bytí a zároveň křehkost umělecké duše. Inscenace byla uvedena v premiéře v sobotu 20. května. Společně s Martou Roszkopfovou vytvořili střípek ze života režiséra, do kterého dokázali vměstnat celistvou škálu jednoho uměleckého cítění. Jméno pana režiséra Josefa Janíka vyslovují ostravští divadelníci až s posvátnou úctou. Jeho inscenace jsou legendární, ...