Únor bude nabitý!

01. 02. 2023

Dnes nám začal poslední zimní měsíc a doufejme, že tomu bude odpovídat i počasí. Nicméně kde byste se mohli zahřát lépe než u nás v divadle? Příležitostí k tomu bude rozhodně dost!

  • Ačkoli nás v únoru nečeká žádná premiéra – což si v březnu si vynahradíme rovnou dvěma premiérami – nabídneme vám několik inscenací úplně naposledy anebo tak trochu „nanovo“! Změny se projeví zejména v rolích, kde jste doposud vídali Kristýnu Panzenberger Krajíčkovou, která nás na čas opustí, aby se mohla věnovat svojí rozrůstající se rodině. Nově se tak v našich inscenacích představí Andrea Zatloukalová z činohry Slezského divadla v Opavě (Naši furianti), novou Xenou Longenovou ve Švejkově návratu se stane Zuzka Truplováa číšnickou štafetu v Panu Einovi přebere Kristýna Leichtová. V posledním zmíněném titulu dojde ke střídání i na pánské straně a v roli Druhého občana se místo dosavadního Josefa Kaluži objeví Michal Čapka, takže si tuhle velkou rošádu určitě nenechte ujít!
  • Krom novinek nás čeká i loučení se dvěma staršími tituly: Komáry a Mandragoru zahrajeme v únoru úplně naposledy. Pokud se chcete přijít rozloučit, buď bedlivě hlídejte, jestli někomu nepropadne rezervace, nebo si u nás na pokladně ověřte, jak jsme na tom s polštářky, třeba ještě budete mít štěstí!

 

Další novinky se můžete dočíst v naší měsíční brožurce na únor. A samozřejmě můžete ode dneška pořizovat i vstupenky na březnová představení!

Miluju všechno, co na tobě bolí. Nová inscenace hry Na dotek v Aréně naznačuje, jak těžké je milovat

20. 3. 2023

Komorní scéna Aréna uvedla v sobotu premiéru nové inscenace Na dotek. Oceňovaná hra britského dramatika Patricka Marbera řeší téma sexuality, která může být epicentrem života, ale i pouhou epizodou v oceánu složitějších emocí a vztahů. Protagonisty hry jsou dva muži a dvě ženy, které autor vykreslil jako nestabilní a turbulentní milostný čtyřúhelník. Jako osobnosti s rozdílnými mentalitami, jejichž šance se navzájem poznat nejsou rovnocenné. Marberův nejúspěšnější titul divadlo uvádí v režii Jana Holce a scénografické...

Hra U snědeného krámu promlouvá k současnosti

8. 3. 2023

Inscenaci hry U SNĚDENÉHO KRÁMU, kterou podle románu Ignáta Herrmanna adaptoval Tomáš Syrovátka, uvedla v režii Josefa Doležala KS Aréna na malé scéně zvané Komůrka. (Když do ní divák vstoupí, tak má pocit, jako by se tímto sálem -vybaveným obyčejnými židlemi a umožňujícím důvěrný kontakt publika s herci- divadlo vracelo ke svým počátkům v nynější Staré Aréně.) Tento pozapomenutý naturalistický román, do něhož vložil začínající autor své trý...