Josef Kaluža ve vysílání Vltavy

03. 01. 2023

Kdo je Jaroslav Hašek sto let po smrti Jaroslava Haška? Vltava připomene světového literáta a stvořitele Švejka.

O Haškově životě a díle se dají psát vědecká pojednání, romány i divadelní hry, on sám stvořil nejznámější českou literární postavu, které každý rozumí trochu jinak a která se všem navzdory stala často používaným příměrem pro typickou českou povahu. Životní cesta Jaroslava Haška, autora nejen nedokončeného románu o vojáku Švejkovi, se uzavřela před sto lety. A jeho osobnost i dílo se bude prolínat i prvním lednovým týdnem vltavského vysílání.

Nenechte si ujít rozhlasovou kompozici Ivana Motýla – Stoletý bestseler z hospody U České koruny, k výročí úmrtí Jaroslava Haška, ve kterém uslyšíte i našeho milovaného herce Josefa Kalužu. Vysílání začíná ve středu 4.1. ve 20:00, a na vltavské vlny se můžete naladit i přes i-vysílání.

 

Únor bude nabitý!

1. 2. 2023

Dnes nám začal poslední zimní měsíc a doufejme, že tomu bude odpovídat i počasí. Nicméně kde byste se mohli zahřát lépe než u nás v divadle? Příležitostí k tomu bude rozhodně dost!

Úplné zatmění jako konflikt vášnivé lásky a vzájemné nesnesitelnosti

17. 1. 2023

První letošní premiérou v KS Aréna je hra Christophera Hamptona ÚPLNÉ ZATMĚNÍ z roku 1967 líčící důvěrný vztah mladičkého Arthura Rimbauda a Paula Verlaina. Tento osudový vztah trval rok, během něhož spolu žili v Paříži, Bruselu a Londýně, aby se pak už nikdy nesetkali.