Josef Kaluža ve vysílání Vltavy

03. 01. 2023

Kdo je Jaroslav Hašek sto let po smrti Jaroslava Haška? Vltava připomene světového literáta a stvořitele Švejka.

O Haškově životě a díle se dají psát vědecká pojednání, romány i divadelní hry, on sám stvořil nejznámější českou literární postavu, které každý rozumí trochu jinak a která se všem navzdory stala často používaným příměrem pro typickou českou povahu. Životní cesta Jaroslava Haška, autora nejen nedokončeného románu o vojáku Švejkovi, se uzavřela před sto lety. A jeho osobnost i dílo se bude prolínat i prvním lednovým týdnem vltavského vysílání.

Nenechte si ujít rozhlasovou kompozici Ivana Motýla – Stoletý bestseler z hospody U České koruny, k výročí úmrtí Jaroslava Haška, ve kterém uslyšíte i našeho milovaného herce Josefa Kalužu. Vysílání začíná ve středu 4.1. ve 20:00, a na vltavské vlny se můžete naladit i přes i-vysílání.

 

Divadlo je hlavně práce, ale taky radost, když se to povede

28. 2. 2024

Marek Cisovský zná v Komorce bez nadsázky každou píď, k souboru patří od jeho počátku. V čerstvě uvedené inscenaci Děti slunce ztvárňuje roli profesora Protasova. V rozhovoru se zamýšlí nad svou novou postavou, mluví o kapele a vzpomíná na začátky divadla.   Myslíš si, že může dílo autora, jako je Maxim Gorkij, oslovit dnešní lidi? To je otázka spíš pro dramaturga, ale já si myslím, že může. Uvádíme upravenou verzi původní hry osekanou o nános jakési propagandy minulého rež...

Březen bude nabitý!

13. 2. 2024

Zahájili jsem prodej vstupenek na představení konaná v březnu. Kromě stálic v našem repertoáru si můžete své místo pojistit na první reprízy novinky Historka o sv. Magdě Johanny Kaptein.  V rámci akce Noc divadel vás kromě oblíbené hry Režisér od Tomáše Vůjtka čeká bohatý program. V neposlední řadě máte poslední možnost shlédnout milostný příběh dvou básníků Úplné zatmění. V prodeji jsou i vstupenky na duben!