Josef Kaluža ve vysílání Vltavy

03. 01. 2023

Kdo je Jaroslav Hašek sto let po smrti Jaroslava Haška? Vltava připomene světového literáta a stvořitele Švejka.

O Haškově životě a díle se dají psát vědecká pojednání, romány i divadelní hry, on sám stvořil nejznámější českou literární postavu, které každý rozumí trochu jinak a která se všem navzdory stala často používaným příměrem pro typickou českou povahu. Životní cesta Jaroslava Haška, autora nejen nedokončeného románu o vojáku Švejkovi, se uzavřela před sto lety. A jeho osobnost i dílo se bude prolínat i prvním lednovým týdnem vltavského vysílání.

Nenechte si ujít rozhlasovou kompozici Ivana Motýla – Stoletý bestseler z hospody U České koruny, k výročí úmrtí Jaroslava Haška, ve kterém uslyšíte i našeho milovaného herce Josefa Kalužu. Vysílání začíná ve středu 4.1. ve 20:00, a na vltavské vlny se můžete naladit i přes i-vysílání.

 

Gagarinova ulice v Komorní scéně Aréna: Dobře zúročená herecká příležitost pro Vlastimila Burdu

20. 6. 2024

Komorní scéna Aréna uzavírá sezonu 2023/24 novou inscenací hry Gagarinova ulice od skotského dramatika Gregoryho Burkeho v překladu Františka Fröhlicha. Premiéru divadlo zažilo v sobotu. V režii Ivana Krejčího exceluje v roli Eddieho Vlastimil Burda.

Dnes 31. 5. měníme titul představení

31. 5. 2024

Z organizačních důvodu musíme zrušit představení Na dotek 31. května na místo toho dnes zahrajeme Kočku v oreganu. Všem divákům se velice omlouváme. VSTUPENKY ZŮSTAVAJÍ V PLATNOSTI! Vstupenky je možné vrátit či vyměnit, avšak nejpozději do 30. června 2024. Kvůli vrácení nemusíte k nám na pokladnu chodit osobně, stačí napsat email na adresu pokladna@divadloarena.cz a přiložit fotku/sken vašich vstupenek a připsat číslo účtu, kam chcete peníze vrátit / vybrat si jiný termí...