Rozhovor s Petrou Kocmanovou

15. 11. 2020

Petra Kocmanová je sice oficiálně pořád na mateřské dovolené, ale jen těžko by se o ní dalo říct, že odpočívá. Za poslední dvě role, které v Aréně nazkoušela, byla nominována jak na Cenu Jantar (za Bettinu v Zimním slunovratu), tak na Cenu Thálie (za Emily v Kočce v oreganu), a teď začíná zkoušet Lady Macbeth v nejmenované skotské hře!

Recenze na Zimní slunovrat (SAD)

21. 4. 2020

„Roland Schimmelpfennig patří v německojazyčné oblasti k hojně uváděným autorům, pravidelně se s jeho texty lze setkat i na českých jevištích. Zimní slunovrat napsal pro Královské činoherní divadlo ve Stockholmu, kde měl kus premiéru v lednu roku 2015. V Německu byla hra poprvé představena v říjnu téhož roku v berlínském Deutsches Theater; Komorní scéna Aréna ji uvedla v české premiéře loni na jaře.

Recenze na Zimní slunovrat (Artikl)

18. 2. 2020

„Jednou z posledních inscenací, kterou ostravská Komorní scéna Aréna na sebe upozornila, je rozhodně Zimní slunovrat podle stejnojmenného dramatu současného německého tvůrce Rolanda Schimmelpfenniga.

Recenze na Zimní slunovrat (Divadelní noviny)

26. 12. 2019

„Manželé Albert a Bettina žijí víc vedle sebe než spolu, mají svou kariéru – on píše knihy o nacismu a holocaustu, ona točí dokumenty o společenské krizi.

Máme Cenu Josefa Balvína!

25. 11. 2019

Zimní slunovrat autora Rolanda Schimmelpfenniga v Komorní scéně Aréna je nejlepší českou inscenací německy psaného textu v roce 2019. Cenu uděluje Pražský divadelní festival německého jazyka a vítěze vybrala redakce Divadelních novin.

O divadelních cenách a nadějích… (Listy)

8. 11. 2019

„5. října Herecká asociace již po šestadvacáté slavnostně udělila Ceny Thálie za mimořádné jevištní výkony v oblasti divadelního umění. V době uzávěrky tohoto čísla Listů výsledky ještě známy nebyly. S výjimkou jediného!

Recenze na Zimní slunovrat (i-divadlo.cz)

30. 5. 2019

„Poslední titulem sezóny rozkvetlých mandragor v KS Aréna je hra ZIMNÍ SLUNOVRAT Rolanda Schimmelpfenniga, jednoho z předních a ve světě nejuváděnějších současných německých dramatiků. Jde o českou premiéru a první hru tohoto tvůrce uváděnou v Ostravě.

Recenze na Zimní slunovrat (Ostravan.cz)

26. 5. 2019

„Je předvečer Vánoc a na dveře zaklepe nezvaný host, nic netušící rodina jej pozve dál a následky na sebe nenechají dlouho čekat. Tak jednoduché to ale není, máme před sebou totiž inscenaci horké německé novinky z roku 2015 od jednoho z nehranějších německých autorů Rolanda Schimmelpfenniga.