Téma: Zabiják Joe

Recenze na Zabijáka Joea (Divadelni noviny č. 2)

5. 11. 2019

„S kultovním americkým coolness dramatem Zabiják Joe se na festivalu Ostrava v Praze představil soubor Komorní scény Aréna. Tragikomedie plná černého humoru, vulgarismů, ale i sociálně kritického přesahu, je v podání členů ‚Arény‘ především ukázkou výborného hereckého divadla, založeného na přesném vystižení daného žánru.

Rozhovor s Josefem „Jantarem“ Kalužou

5. 3. 2019

Obdržel jsi svou první divadelní cenu — jaký to byl pocit? Několik dní před předáváním jsem prošel několika fázemi, ale pak jsem si řekl, že bych byl sám proti sobě, kdybych si to neužil 😉 Takže radost, zároveň ale tréma stát před tolika lidmi… Z Arény na to nejsem zvyklý 😉

Recenze na Zabijáka Joea (Divadelní noviny)

16. 9. 2018

„Komorní scéna Aréna se poměrně často obrací k titulům, které jí umožňují zrcadlit svébytnou ostravskou rázovitost. Té jako by byla přímo na míru šitá klasika americké coolness dramatiky, černá komedie Tracyho Lettse Zabiják Joe.

Recenze na Zabijáka Joea (i-divadlo.cz)

17. 6. 2018

„Poslední hrou sezóny KS Aréna opatřené sloganem Rok srozumitelných nedorozumění je ZABIJÁK JOE Tracyho Lettse. Tragikomedie či spíše černá komedie plná nedorozumění odvíjejících se kolem vraždy objednané rodinou bílé spodiny žijící v obytném přívěsu kdesi v Texasu se ovšem může také jevit jako zesměšňující parafráze antické tragédie.

Recenze na Zabijáka Joea (Ostravan.cz)

11. 6. 2018

„Jižanská pohostinnost nemá zřejmě daleko k ostravské drsnosti. Možná právě proto se rozhodli v nejlepším činoherním divadle v Česku, v Komorní scéně Aréna, inscenovat psychologický thriller a zároveň tragikomedii Zabiják Joe od oceňovaného Tracyho Lettse.

Rozhovor s Kristýnou Krajíčkovou

7. 6. 2018

Vyrůstala jste na farmě – co to v dnešní době znamená? Na farmě mých prarodičů jsem žila prvních pět let života, poté jsme se s rodiči přestěhovali do vedlejší vesnice, kde jsem žila do nástupu na konzervatoř. Rozdíl mezi vesnicí a městem?

Rozhovor s režisérem Jiřím Pokorným

5. 6. 2018

Vyrůstal jste v Ostravě, o které se říká, že je to „kraj razovity“… Ta „razovitost“ je daná možná tím, že člověk, aniž by chtěl, se zde setkává s mnohdy mezními situacemi. Ostrava je velmi mladé město.