Zrušení představení v důsledku náhlého onemocnění

4. 10. 2021

Vážení diváci, z důvodu náhlého onemocnění v souboru jsme bohužel nuceni zrušit úterní představení inscenace Zločin a trest a středeční reprízu Karpatského thrilleru.

Rozhovor s uměleckým šéfem

28. 11. 2020

Ivan Krejčí stojí v našem čele už 15 let. O tom, že se Aréně pod jeho vedením vede víc než dobře, svědčí jak délka jeho působení, tak slušná řádka ocenění, které posbíraly nejenom Ivanovy inscenace, ale i celé Divadlo (let 2013, 2015, 2016, 2017).

Recenze na Konec hry (i-divadlo.cz)

16. 9. 2020

„První premiérou sezóny v KS Aréna byla hra Samuela Becketta KONEC HRY, jejíž uvedení na jaře zhatila covidová krize. Toto absurdní drama ovlivněné existenciálním myšlením své doby (1957) má čtyři postavy, z nichž jedna je slepec na vozíku, druhá se nemůže posadit a dvě přišly o nohy.

Recenze na Zločin a trest (i-divadlo.cz)

29. 6. 2020

„Poslední inscenací, kterou stihla KS Aréna uvést v sezóně narušené pandemií, je hra ZLOČIN A TREST. Vychází z románu F.M.Dostojevského, jehož vyšinutý hrdina si vsugeroval ideu o právu na zločin příslušejícímu výjimečným lidem, mezi něž řadí i sebe.

Recenze na Zločin a trest (Lidové noviny)

29. 6. 2020

„Komorní scéna Aréna představila na sklonku přerušené sezony odloženou premiéru Zločinu a trestu. Jde o jevištní úpravu románu Fjodora Michajloviče Dostojevského, která je dílem Andrzeje Wajdy, inscenaci připravil polský režisér André Hübner-Ochodlo.

Recenze na Zločin a trest (Ostravan.cz)

21. 6. 2020

„Sobotní večer v Ostravě patřil první regulérní divadelní premiéře po pauze vynucené pandemií koronaviru. Zločin a trest F. M. Dostojevského v dramatizaci Andrzeje Wajdy a v překladu nedávno zesnulého Ladislava Slívy může zhlédnout ostravské divadelní publikum už potřetí.

Recenze na Mandragoru (i-divadlo.cz)

10. 4. 2019

„MANDRAGORA je mýty opředená rostlina, jejíž kořen je jedovatá příšera, kdysi oblíbená čarodějnicemi a traviči, ale také to byl symbol lásky i lék užívaný od starověku.

Recenze na Mandragoru (Ostravan.cz)

17. 3. 2019

„Divadelní hra Mandragora Niccolò Machiavelliho se odehrává v jiné zemi nežli je ta naše česká, vnitrozemská a poklidnějšími charaktery se pyšnící, nicméně všeobecné podobenství s lidskými hříchy se hodí do jakékoli doby i zeměpisného určení.

Recenze na Tři sestry (i-divadlo.cz)

26. 6. 2018

„Čechovovy hry mluví o vážných věcech a přitom jsou to lidské komedie, jejich postavy jsou živé až na dřeň a současně nesou metaforický přesah. Najít klíč k jejich výkladu je úkol, jehož výsledek prokáže kvality režiséra i souboru.

Recenze na Tři sestry (Divadelní noviny)

6. 2. 2018

„Komorní scéna Aréna opět obrátila pozornost k Čechovově tvorbě. Volba titulu Tři sestry, který jako by byl současnému souboru šit přímo na míru, je šťastná a režisér Ivan Krejčí opět dokázal, že si s ruským klasikem skvěle rozumí.

Recenze na Tři sestry (Ostravan.cz)

7. 1. 2018

„Komorní scéna Aréna zahájila v sobotu svůj divadelní rok 2018 premiérou inscenace jedné z neslavnějších divadelních her, Třemi sestrami Antona Pavloviče Čechova v režii Ivana Krejčího. Nové představení přináší další důkaz velmi vysokých kvalit tohoto divadla.

Rozhovor s Kristýnou Leichtovou

3. 1. 2018

Pobýváte v Ostravě poprvé po tak dlouhou dobu, po kterou trvá nazkoušení inscenace? Nestýská se vám po Praze? Ano, poprvé. Původně pocházím z Plzně, takže teď jsem rozkročená mezi Plzní, Prahou a Ostravou.

Načíst další