Téma: Šimon Krupa

Zrušení představení v důsledku náhlého onemocnění

4. 10. 2021

Vážení diváci, z důvodu náhlého onemocnění v souboru jsme bohužel nuceni zrušit úterní představení inscenace Zločin a trest a středeční reprízu Karpatského thrilleru.

Recenze na Zločin a trest (i-divadlo.cz)

29. 6. 2020

„Poslední inscenací, kterou stihla KS Aréna uvést v sezóně narušené pandemií, je hra ZLOČIN A TREST. Vychází z románu F.M.Dostojevského, jehož vyšinutý hrdina si vsugeroval ideu o právu na zločin příslušejícímu výjimečným lidem, mezi něž řadí i sebe.

Recenze na Zločin a trest (Lidové noviny)

29. 6. 2020

„Komorní scéna Aréna představila na sklonku přerušené sezony odloženou premiéru Zločinu a trestu. Jde o jevištní úpravu románu Fjodora Michajloviče Dostojevského, která je dílem Andrzeje Wajdy, inscenaci připravil polský režisér André Hübner-Ochodlo.

Recenze na Zločin a trest (Ostravan.cz)

21. 6. 2020

„Sobotní večer v Ostravě patřil první regulérní divadelní premiéře po pauze vynucené pandemií koronaviru. Zločin a trest F. M. Dostojevského v dramatizaci Andrzeje Wajdy a v překladu nedávno zesnulého Ladislava Slívy může zhlédnout ostravské divadelní publikum už potřetí.

Recenze na Zabijáka Joea (Divadelni noviny č. 2)

5. 11. 2019

„S kultovním americkým coolness dramatem Zabiják Joe se na festivalu Ostrava v Praze představil soubor Komorní scény Aréna. Tragikomedie plná černého humoru, vulgarismů, ale i sociálně kritického přesahu, je v podání členů ‚Arény‘ především ukázkou výborného hereckého divadla, založeného na přesném vystižení daného žánru.

Recenze na Zlatého osla (i-divadlo.cz)

30. 10. 2019

„První inscenace sezóny KS Aréna trefně odpovídá sloganu Rok rozmarných her. Antický román ZLATÝ OSEL Lucia Apuleia totiž vypráví o dobrodružstvích mladíka, který byl následkem svého nerozvážného rozmaru proměněn v osla a teprve po mnoha trápeních získal zpět lidskou podobu.

Recenze na Zlatého osla (Ostravan.cz)

27. 10. 2019

„Je naše civilizace v podobném stavu jako byl starověký Řím krátce před jeho pádem? To je jedna otázek, které může vzbuzovat nová inscenace Komorní scény Aréna v Ostravě.

Komiks a Transky v Ostravě (SAD)

18. 10. 2019

„Tomáš Dianiška již velmi záhy po od absolvování herectví na činoherní katedře pražské DAMU začal zdárně pronikat také do dalších divadelních profesí.

Rozhovor s výtvarnicí Janou Hauskrechtovou

16. 10. 2019

Kostýmy pro inscenaci Zlatý osel navrhuje výtvarnice Jana Hauskrechtová. Ta už spolupracovala na více než stovce divadelních inscenací a pro Komorní scénu Aréna naposledy tvořila v roce 2012 kostýmy inscenace Amigo.

Pavel Gejguš o Zlatém oslovi

15. 10. 2019

O chystané adaptaci původně antického románu Zlatý osel, která má premiéru 26. října, jsme si povídali s jejím režisérem Pavlem Gejgušem. Pavel Gejguš je absolventem režie brněnské JAMU, v současnosti spolupracuje se Studiem G nebo Divadlem loutek Ostrava.

Recenze na Komiks (J. P. Kříž)

30. 5. 2019

„V záplavě květnových a červnových festivalů stíhám sledovat hlavně ty, jež zůstávají věrné divadlu. Mnohé se stávají multižánrovými, což v naší povrchní době některým stačí — pánbů zaplať, že některé lidi ještě aspoň zvedají od tabletů a od mobilů. Jiné docela bezostyšně přebírají termíny přehlídek, které tady byly před nimi.

Recenze na Mandragoru (i-divadlo.cz)

10. 4. 2019

„MANDRAGORA je mýty opředená rostlina, jejíž kořen je jedovatá příšera, kdysi oblíbená čarodějnicemi a traviči, ale také to byl symbol lásky i lék užívaný od starověku.

Načíst další