Recenze na Komáry (ostravan.cz)

17. 10. 2021

Komorní scéna Aréna v sobotní premiéře uvedla inscenaci hry Lucy Kirkwoodové Komáři.

Páteční veřejná generálka Komárů se nekoná

11. 10. 2021

Do premiéry Komárů už nám příliš času nezbývá a my máme důsledkem nedávného onemocnění v souboru co dohánět.

Ze života Komárů

4. 10. 2021

Komáři při své metamorfóze procházejí 4 vývojovými stádii: vajíčka, larvy, kukly a dospělí jedinci.

Začali jsme zkoušet Komáry!

25. 8. 2021

Dnes, ve středu 25. srpna, jsme začali zkoušet první premiérovou inscenaci Roku našich návratů, kterou bude současná tragikomedie Komáři britské autorky Lucy Kirkwoodové.

Komiks a Transky v Ostravě (SAD)

18. 10. 2019

„Tomáš Dianiška již velmi záhy po od absolvování herectví na činoherní katedře pražské DAMU začal zdárně pronikat také do dalších divadelních profesí.

Recenze na Komiks (J. P. Kříž)

30. 5. 2019

„V záplavě květnových a červnových festivalů stíhám sledovat hlavně ty, jež zůstávají věrné divadlu. Mnohé se stávají multižánrovými, což v naší povrchní době některým stačí — pánbů zaplať, že některé lidi ještě aspoň zvedají od tabletů a od mobilů. Jiné docela bezostyšně přebírají termíny přehlídek, které tady byly před nimi.

Recenze na Komiks (i-divadlo.cz)

8. 11. 2018

„První premiérou sezóny KS Aréna charakterizované sloganem Rok rozkvetlých mandragor je černá a absurdní komedie Viliama Klimáčka KOMIKS těžící z prvků popkultury. Text původně vycházel roku 2003 jako komiks na pokračování a je podkladem pro hru tvořenou šesti mikrokomediemi různých žánrů.

Recenze na Komiks (Ostravan.cz)

28. 10. 2018

„Šest patřičně šílených mikropříběhů a šest úderů do černého. V Komorní scéně Aréna se představuje slovenský humor na druhou, protože u nás již zdomácnělý fenomén Tomáš Dianiška režíruje jiného slovenského samorosta Viliama Klimáčka.

Recenze na Zabijáka Joea (Ostravan.cz)

11. 6. 2018

„Jižanská pohostinnost nemá zřejmě daleko k ostravské drsnosti. Možná právě proto se rozhodli v nejlepším činoherním divadle v Česku, v Komorní scéně Aréna, inscenovat psychologický thriller a zároveň tragikomedii Zabiják Joe od oceňovaného Tracyho Lettse.

Rozhovor s Kristýnou Krajíčkovou

7. 6. 2018

Vyrůstala jste na farmě – co to v dnešní době znamená? Na farmě mých prarodičů jsem žila prvních pět let života, poté jsme se s rodiči přestěhovali do vedlejší vesnice, kde jsem žila do nástupu na konzervatoř. Rozdíl mezi vesnicí a městem?