Téma: Obraz

Zítra hrajeme Obraz!

13. 2. 2022

Zdá se, že prokletí Skotské hry se nás ne a ne pustit (a zjevně mu během epidemie dost pomáhá, že jde o naši nejpočetnější inscenaci).

Kuří rynek ovládnul spor o umění

28. 5. 2021

Děkujeme všem, kdo nás včera večer přišli podpořit na Kuří rynek! Byl to po dlouhé době večer strávený v opravdu dobré společnosti. Foto Roman Polášek

Obraz vyhrál Hlavní cenu FDMS

13. 11. 2017

Inscenace hry Obraz francouzské autorky Yasminy Rezy a režiséra Vojtěcha Štěpánka zvítězila na 17. ročníku mezinárodního Festivalu divadel Moravy a Slezska v Českém Těšíně a získala Hlavní cenu za nejlepší inscenaci festivalu — Těšíňanku.

Recenze na Obraz (Divadelní noviny)

24. 1. 2017

„Komedie Obraz francouzské dramatičky Yasminy Rezy se na českých jevištích zabydlela. Poprvé byla inscenována v Městských divadlech pražských v roce 1995, tedy již rok po svém vzniku, a do zatím poslední, ostravské premiéry se urodilo deset nastudování.

Recenze na Obraz (Týden)

23. 1. 2017

„Více ocenění aktuálně nedrží žádné domácí divadlo. Jak se v ostravské Aréně ale dokázali vypořádat s klasickou konverzační komedií o třech přátelích a drahém obrazu? Hra Obraz francouzské autorky rusko-iránského původu Yasminy Rezy byla přeložena do více než pětatřiceti jazyků.

Recenze na Obraz (Ostravan.cz)

8. 1. 2017

„Trojice přátel středního věku Boris, Ivan a Marek se schází už čtrnáct let. Všechno klape, jsou to kamarádi, co se dokáží navzájem podpořit, dokonce jdou jeden druhému za svědky na svatbu, dokud jeden z nich nekoupí ‚obraz‘.

Rozhovor s Albertem Čubou

2. 1. 2017

Alberte, odcházíš z divadla? Ano, jsme předběžně domluveni, že tohle je má poslední sezona. A kdo bude hrát všechny sexy playboye, jak tě s chutí označují kritici? Péťa Panzenberger, kdo jiný.

Rozhovor s Vojtěchem Štěpánkem

1. 1. 2017

Pár dní po premiéře Budovatelů říše v loňské sezoně skončilo Divadlo komedie, jehož jste byl ředitelem. Šéfujete aktuálně nějakému jinému divadlu?