NOC DIVADEL

Proměny podoby / Podoby proměny
Nejbližší představení
Nejsou žádná plánovaná představení.

U příležitosti dvanáctého ročníku Noci divadel, která proběhne v sobotu 23. března se Komorní scéna Aréna rozhodla v 18:30 uvést inscenaci Režisér od Tomáše Vůjtka. Tématem letošního ročníku je „Proměna“, která odkazuje nejen ke stoletému výročí úmrtí česko‑německo‑židovského autora Franze Kafky, ale také rezonuje v připomínkách či inspiracích vycházejících z díla. Zároveň však odkazuje ke společenským proměnám probíhajícím v kontextu současného globálního dění.

Společně se dotkneme podstaty zázraku, kdy vznikla z ničeho něco, čemu říkáme divadlo. Aréna na svých prknech uvede Režiséra, hru Tomáše Vůjtka, která je inspirována režiséry, kteří nás svými názory inspirovali k tomu, abychom dělali takové inscenace, jaké děláme. Vysoká poezie uměleckých snů bude v této sarkastické grotesce konfrontována s pokleslou prózou životní reality. Režisér, herci, novináři, diváci, sláva a zmar. Mají režiséři rádi své herce? A pokud ano, mají herci rádi své režiséry? A koho z nich mají rádi novináři? Nikoho? Všechny? A co si s tím má počít chudák divák? Bilanční hra o tom, jak těžké je přenést na jeviště pravdu. V režii našeho režiséra Ivana Krejčího uvidíte opět „pravdu pravdoucí“.

Po představení se společně s námi můžete vypravit do tajemného zákulisí Komorní scény Aréna. Aneb kdo se bojí, nesmí do lesa ARÉNY. Cestu do tajemného zákulisí si neváhejte zarezervovat, začínáme v 20.30 hodin.

 

➔ více
Nejbližší představení
Nejsou žádná plánovaná představení.