Beseda s Viktorem Šenderovičem

v Kině Vesmír
Nejbližší představení
Nejsou žádná plánovaná představení.

Dopolední program zahájíme krátkým dramaturgickým úvodem, v němž představíme Viktora, pak bude následovat projekce filmu Vidět Salisbury, který na motivy stejnojmenné divadelní hry Viktora Šenderoviče natočilo Divadlo pod Palmovkou. Film pojednává o událostech roku 2018, kdy byl v britském městě Salisbury spáchán útok bojovou nervově paralytickou látkou novičok, jehož obětí se měli stát bývalý ruský agent Sergej Skripal a jeho dcera. Britskými úřady bylo oznámeno, že za útokem stojí dva agenti ruské vojenské rozvědky GRU. Dne 17. dubna 2021 oznámila česká vláda, že stejní agenti GRU byli zapojeni také do výbuchu muničních skladů ve Vrběticích, při kterých zahynuli dva čeští občané…

Po projekci bude následovat samotná beseda, kterou s Viktorem Šenderovičem povede náš dramaturg Tomáš Vůjtek,  v níž dojde řeč nejen na Šenderovičovu dramatickou a literární tvorbu, ale i na současnou politickou situaci, kvůli které se v lednu 2022 „rozhodl“ zůstat v zahraničí. Prostor pro otázky bude mít samozřejmě i publikum.

Program se uskuteční v pátek 8. 4. 2022 od 10 hod. v Kině Vesmír, předpokládaná délka je 2 hodiny.

Účast na programu je zpoplatněna symbolickou částkou 50 Kč / osoba.

Vstupenky lze zakoupit (a rezervovat) online nebo u nás na pokladně, s hromadnými rezervacemi se prosím obracejte na e-mail barbora.creaven@divadloarena.cz.

➔ více
thumbnail
Nejbližší představení
Nejsou žádná plánovaná představení.
Délka představení
120 min.