Absolventský koncert Petry Legindi

Nejbližší představení
Nejsou žádná plánovaná představení.

Petra se hudbě věnuje od dětství, kdy jí rodiče, tehdy jako 5ti letou, přihlásila na hodiny zobcové flétny v Kulturním Domě Petra Bezruče v Havířově. Zde se učila hrát pár let, poté přešla ve stejném oboru na ZUŠ Bohuslava Martinů v Havířově. Několik dalších let se zde věnovala hře na zobcovou flétnu.

Pak přišel přechod z klasické flétny na hru na altovou flétnu. S tímto nástrojem získala několik okresních a krajských ocenění.

Když jí bylo 11 let, přesedlala z altové flétny na klarinet, kterému se věnovala 2 roky. Ve stejné době, začala navštěvovat folklórní soubor Vonička Havířov, kde byla členem cimbálové muziky. Hrála zde na flétnu a také zpívala. S FS Vonička natočila v roce 2006 zimní album Koled – S koledou jsme přišli k Vám. Folkór si zamilovala a procestovala s ním kus světa – účastnila se mezinárodních folkórních festivalý ve Francii, Švýcarsku, Slovensku, Polsku a také národních folklórních festivalů v rámci České republiky – v Lomné, Šumperku, Jihlavě. Láska k folklóru jí zůstala dodnes, stejně tak jako láska ke zpěvu. V době, kdy se folklóru věnovala aktivně, také docházela jako žákyně na sólový zpěv do ZUŠ Leoše Janáčka v Havířově do třídy Heleny Neuwirtové.

Po maturitě odjela studovat vysokou školu do Brna a na pár let pověsila své hudební vzdělání na hřebík. Po studiích se přestěhovala zpět do Ostravy a k hudbě a zpěvu se vrátila. Od roku 2019 byla žákyní hudební třídy MgA. Andrey Jurčíkové na Lidové konzervatoři v Ostravě, kde studovala obor sólový zpěv.

Chvíli také působila jako členka skupiny Čarozpěv. Byla mimo jiné členkou amatérské kapely IČO, se kterou nahrála singl.

Petra se ve svém osobním životě věnuje marketingu a kreativní tvorbě. Vystudovala obor Zahradní architekturu na Mendelově univerzitě v Lednici a také obor Krajinné plánování na Vysoké škole zemědělské v Praze. Je certifikovanou lektorkou jógy, interiérovou designérkou a integrativní koučkou. Absolventský večer Petry Legindi je rozdělen na dvě části. První polovina s klavírem a druhá půlka s kapelou a hosty.

➔ více
Nejbližší představení
Nejsou žádná plánovaná představení.
Délka představení
75 minut