Otevíráme archiv: Vyrozumění!

5. 2. 2021
 
První únorový pátek věnujeme inscenaci, kterou jsme měli moc rádi a se kterou jsme se kvůli pandemii nestihli ani rozloučit... Možná, že jsme přeci jen neměli plánovat derniéru na pátek 13., ale ona by pandemie nejspíš přišla i bez toho! Pojďte se společně s námi, ačkoliv každý zvlášť doma, rozloučit s oblíbenou absurdní komedií, která k nám i po více než půl století promlouvá až příliš současným jazykem.
 
Inscenace Vyrozumění měla premiéru na podzim 2017 a jednalo se o vůbec první Havlovu hru uvedenou v Aréně. S jeho „světovými" kolegy Ionescem a Beckettem už jsme byli staří známí, není tedy divu, že se u nás dařilo i absurdní poetice Václava Havla. Vyrozumění si zamilovali nejen naši diváci, ale získalo si i odbornou divadelní veřejnost: v roce 2018 jsme jej odehráli na festivalech Divadelní svět Brno a Mezinárodním festivale Divadlo Plzeň a řada kritiků jej v anketě Divadelních novin nominovala na Inscenaci roku 2017.

„Konečně Havel, který mě opravdu bavil. Obludně přebujelou byrokracii herci interpretují s důrazem na grotesknost situací. A daří se jim to znamenitě - za všechny bych jmenoval J. Kalužu (morální integritu ztrácející ředitel úřadu Gross), Š. Krupu (bezskrupulózní technolog moci Baláš), A. Sasínovou-Polarczyk (rázovitá předsedkyně) či M. Cisovského (mlčenlivý a přesto nebezpečně vyhlížející Kubš). Situace člověka obklopeného neproniknutelnou byrokratickou džunglí je dnes stejně aktuální jako kdysi." 
 
Lukáš Dubský, i-divadlo.cz
    
Rozlučte se společně s námi s Havlovou úřednickou partičkou - pokud vám totiž něco na tomto světě (zejména v otázkách fungování byrokracie a moci vůbec) nedává smysl, jejich odzbrojující logika vám to dozajista pomůže objasnit.
 

Na záznam Vyrozumění se můžete až do sobotní půlnoci podívat zdarma zde.
 

Pokud chcete Komorní scénu Aréna podpořit,
můžete si k domácímu promítání koupit
symbolickou vstupenku na doma.

 

Cítíte-li se obzvlášť štědře, můžete Arénu podpořit zakoupením mecenášské dárkové poukázky.

Otevíráme archiv: Vyrozumění!