Začali jsme zkoušet „skotskou hru“!

25. 11. 2020
Dnes máme 25. listopadu. „Na tomto datu přeci není nic zvláštního,“ říkáte si. Ale jste si tím jisti? Čím už si může být dneska člověk jist, že?
 

Nebudeme vás dál napínat, 25. listopadu 1034 zemřel skotský král Malcolm II. a jeho trůn zdědil Duncan I. „Ale jak něco takového souvisí s námi, s divadlem v Ostravě? Copak taková dávná historická výměna na skotském trůně mohla nějak zásadně ovlivnit naše životy?“ Inu, mohla a také ovlivnila!

 
Právě vládou Duncana I., resp. jejím blížícím se koncem, totiž začíná slavné shakespearovské drama, které jsme pro vás začali zkoušet! Na „skotskou hru“, která nese jméno po Duncanovu nástupci na trůn, se můžete těšit začátkem roku 2021 (anebo jakmile nám to situace dovolí) v režii Ivana Krejčího. Titulní roli ztvární Michal Čapka.
 

První čtenou zkoušku pro vás svým objektivem zachytil Roman Polášek. 

 

První čtená MacbethaPrvní čtená Macbetha

 

První čtená MacbethaPrvní čtená Macbetha

 

První čtená MacbethaPrvní čtená Macbetha

 25.2.2021
I přesto, že se tento týden intenzivně věnujeme přípravě pátečního inscenovaného čtení, rozhodně to neznamená, že bychom jakkoliv polevili v našem soužití s anglickým bardem a skotskými čarodějnicemi. Jak se nám v této fázi zkoušení daří, zdokumentoval Roman...
873
Macbeth
Začali jsme zkoušet „skotskou hru“!