Ocenění z festivalu v Českém Těšíně

14. 11. 2016

Jako každý rok i letos bylo naše divadlo pozváno na Festival divadel Moravy a Slezska do Českého Těšína. Letošního 16. Ročníku přehlídky jsme se zúčastnili s diváky i kritikou oceňovanou inscenací hry Williama Shakespeara Něco za něco v režii Ivana Krejčího.

 

Festivalu se zúčastnilo deset inscenací z České republiky, Slovenska a Polska a hodnotila je odborná porota ve složení Zuzana Jindrová, Jan Hyvnar, Kazimierz Kaszper, Jan Kerbr, Jiří P. Kříž, Emil Orzechowski, Ladislav Slíva, s čestným předsedou Vítem Slováčkem, starostou Českého Těšína.

 

Po zhlédnutí všech soutěžních představení porota konstatovala, že festival umožnil těšínským divákům zhlédnout představení, která většinou svou kvalitou i významem přesahují hranice regionu.

 

Hlavní cena „Těšíňanka“ za nejlepší inscenaci festivalu byla udělena naší inscenaci Něco za něco „za objevnou interpretaci méně hrané Shakespearovy hry, v níž vyniknou herecké kvality souboru“.

 

Těšínského anděla za nejlepší ženský herecký výkon získala Pavla Dostálová „za věrohodnou interpretaci mnohovrstevnaté role Isabely“.

 

A ředitel Těšínského divadla Karol Suszka udělil cenu pro mladého začínajícího herce Štěpánu Kozubovi za roli Knížete vídeňského.

 

Více na:
http://www.tdivadlo.cz/aktuality

18.11.2016
  V pátek 18. listopadu 2016 předal osobně ředitel Těšínského divadla pan Karol Suszka ceny, které naše divadlo získalo na 16. ročníku FDMS. Paní ředitelka Renáta Huserová přebrala Hlavní cenu Těšíňanku za inscenaci Něco za něco, herečka Pavla Dostálová...
548
Něco za něco
30.3.2016
  Další díl pořadu České televize Divadlo žije! se mj. věnuje i naší nové inscenaci Shakespearovy hry Něco za něco. Podívejte se, co na ni říká přední český teatrolog a kritik Vladimír Just: http://www.ceskatelevize.cz/porady/1095352674-divadl...
502
Něco za něco
22.10.2015
S koncem října spatří světlo světa první premiéra letošní sezóny v Komorní scéně Aréna.  Rok něčím tragikomický, zahájí málo hraná komedie Williama Shakespeara Něco za něco /Measure for Measure/ v novém překladu Martina Hilského (do češtiny byla v minulosti...
472
Něco za něco
Ocenění z festivalu v Českém Těšíně