Komorní scéna Aréna veze do Prahy příběh Josefy Slánské

20. 10. 2012Nejmenší ostravské divadlo, Komorní scéna Aréna, bude opět hostovat v Praze. Tentokrát je to v rámci přehlídky Ostrava v Praze!!!, kdy odehraje inscenaci S nadějí, i bez ní, která měla českou i světovou premiéru letos v lednu.

Hru S nadějí, i bez ní napsal dramaturg Arény Tomáš Vůjtek podle knihy vzpomínek Josefy Slánské, vdovy po popraveném někdejším tajemníkovi KSČ, Rudolfu Slánském. Ve Zprávě o mém muži se Josefa Slánská pokusila očistit jméno svého manžela, který skončil coby oběť vykonstruovaných politických procesů, jež však sám původně připravoval.

Hra Tomáše Vůjtka i inscenace Ivana Krejčího jsou reflexí hrůzných dějin českého komunismu a potažmo našich moderních dějin vůbec, neboť je dovedena až do devadesátých let minulého století. Tato reflexe je ale vedena s humorem, který je často sarkastický, místy i hodně černý, a dává tak možnost vymezit se k situacím, které se před diváky odehrávají.

Hra S nadějí, i bez ní se v soutěži o Cenu Alfréda Radoka za rok 2009 umístila na druhém místě (první místo nebylo uděleno) a je hereckým koncertem Aleny Sasínové-Polarczyk, pro niž tento text vlastně vznikl.

Komorní scéna Aréna se představí s inscenací S nadějí, i bez ní

v pátek 26. října 2012 v 19:30 hodin v Divadle Komedie.


Režie: Ivan Krejčí
Scéna a kostýmy: Milan David
Hudba: Nikos Engonidis
Dramaturgie: Tomáš Vůjtek
Hrají: Alena Sasínová - Polarczyk, Marek Cisovský, Albert Čuba, Petra Kocmanová, Zuzana Truplová, Vladislav Georgiev, René Šmotek, ad.


Více na www.divadloarena.cz

 

Komorní scéna Aréna veze do Prahy příběh Josefy Slánské