Aréna zahájí sezónu

5. 9. 2012
Komorní scéna Aréna zahájí novou sezónu hned první zářijový týden. Na pátek 7. září je přichystána oblíbená komedie Penzion pro svobodné pány, na 12. září pak diváky i kritikou vysoce ceněná inscenace S nadějí, i bez ní o osudech Josefy Slánské, manželky bývalého 1. tajemníka KSČ Rudolfa Slánského, popraveného během procesů v 50. letech. A v neděli po prvním školním týdnu je na programu legendární Brenpartija.

Sedmou sezónu v budově Knihovny města Ostravy u Sýkorova mostu tentokrát divadlo nazvalo Rokem sladkých pokušení a během něj uvede čtyři premiéry. Tou první bude Plešatá zpěvačka Eugène Ionesca v režii Grzegorze Kempinského z Teatru Śląskiego v Katowicích, následovat budou Hráči Nikolaje Vasiljeviče Gogola v režii uměleckého šéfa KSA, Ivana Krejčího.
Na jaře bude mít premiéru hra Arnošta Goldflama Ženy a panenky, ve které se v režii Viktorie Čermákové objeví pouze dámská část souboru a sezónu uzavře česká premiéra hry Ludmily Ulické Ruská zavařenina v režii Ivana Rajmonta.
Komorní scéna Aréna v nové sezóně nabídne několik předplatitelských novinek. První z nich je vytvoření skupiny dopoledního předplatného pro ty z diváků, kteří nemohou či nechtějí navštěvovat divadelní představení ve večerních hodinách. .
Hlavní novinkou v Aréně ale bude zavedení tzv. kupónového předplatného. Diváci budou mít možnost zakoupit si tzv. kupónovou knížku a díky ní si sami volit, které inscenace a kdy navštíví. Kuponové předplatné vychází vstříc všem těm divákům, kteří upřednostňují větší míru svobody při rozhodování o návštěvě divadla, zároveň ale poskytuje bonusy, které jsou tradičně s abonomá spojeny – výhodnou cenu a jistotu rezervovaného místa.
Rodiče s dětmi mohou využít hlídání dětí po dobu představení v Monty scéně na Černé louce

S kampaní na předplatné pro Sezónu sladkých pokušení se diváci již od prázdnin seznamují prostřednictvím plakátů, rozhlasových spotů a díky inzerátům v tisku. Novinkou je reklama na vozech a zastávkách MHD a propagační nástřiky na chodnících v centru Ostravy.

 

Aréna zahájí sezónu