Blecha na festivalu Divadlo evropských regionů v Hradci Králové

30. 6. 2011

Vážení diváci,

inscenace hry Blecha americké autorky Naomi Wallace byla vybrána pro prestižní festival Divadlo evropských regionů. Ten se každoročně, letos již po osmnácté, koná v Hradci Králové. Hlavním pořadatelem je Klicperovo divadlo z Hradce Králové a účastní se ho soubory z dvanácti zemí.

Pro letošní ročník si pořadatelé vybrali i inscenaci Komorní scény Aréna Blecha, kterou se souborem nazkoušel režisér Peter Gábor a u nás dosud neuvedená hra měla premiéru na prknech Arény v listopadu 2011.

Za roli Paní Snelgravové se dostala její představitelka Alena Sasínová-Polarczyk do nejužší nominace na Cenu Thálie za rok 2011.

Pokud by jste měli zájem Blechu v Hradci na festivalu vidět, je zařazena na program na sobotu 23. června 2012 ve 22:00 hodin ve Studiu Beseda.


 

15.11.2011
Rozhovor s překladatelkou Andreou Hoffmannovou Kdo je americká dramatička Naomi Wallace? Prozradíte nám o ní něco více? Naomi Wallace je sice Američanka, ale já bych ji definovala spíše jako Britku, protože posledních třicet let žije ve Velké...
116
Blecha
Blecha na festivalu Divadlo evropských regionů v Hradci Králové