Jaroslav Malík - vernisáž výstavy

26. 9. 2011

První večeře Páně 1929 aneb Na tom našem dvoře, všecko to krákoře je název výstavy fotografa Jaroslava Malíka, která bude od příštího týdne k vidění v prostorách foyeru Komorní scény Aréna.

Fotograf, učitel, cyklista a kaktusář. Tak označuje sám sebe Jaroslav Malík (1957), absolvent Institutu tvůrčí fotografie FPF Slezské univerzity v Opavě, umělec původně pocházející ze Zlatých Hor v Jeseníkách, nyní žijící v Ostravě.

Před lety našel přítel Jaroslava Malíka na půdě krabici se starými skleněnými deskami. Na nich byly snímky, které kdysi vyfotil, jak se později zjistilo, ostravský amatérský fotograf, profesí lékař-patolog. Zachycovaly momentky z běžného života, rodinu, přátele, krajinu, ale třeba i trochu děsivé prostředí pitevny. Jedna z fotografií nesla název První večeře Páně 1929. A tak se v hlavě Jaroslava Malíka zrodil nápad. Nápad pokusit se vcítit do myšlení a cítění člověka z doby dávno odešlé, poodkrýt historii a soubor doplnit vlastními snímky tak, aby nebylo patrné, co fotil prvorepublikový lékař-amatér a co současný profesionál Malík.
První díl této expozice, nazvaný První večeře Páně 1929, spatřil světlo světa v Muzeu města Ostravy v únoru 2009. Mezitím Jaroslav Malík dofotil další snímky a ty si, spolu s ještě neprezentovanými původními fotografiemi, bude možno prohlédnout ve druhém dílu tohoto souboru, s rozšířeným názvem První večeře Páně 1929 aneb Na tom našem dvoře, všecko to krákoře. Ten bude v Komorní scéně Aréna vystaven až do 10. listopadu 2011.

Vernisáž výstavy se uskuteční v Komorní scéně Aréna 20. září 2011 od 17 hodin a doprovodí ji francouzskými šansony zpěvačka Sylvie Bee.


Kompletní informace o Jaroslavu Malíkovi najdete na jeho webových stránkách www.jaroslavmalik.cz
 

Jaroslav Malík - vernisáž výstavy